Ո՞վ է ծեծել ՀԱԿ ակտիվիստին. մոտ 15 հոգի պնդում է, որ ինքն է ծեծել (տեսանյութ)
ՀՅԴ գործիչ, լրագրող Գեղամ Մանուկյանը վստահեցնում է,  թե ինքն է ծեծել Հայ ազգային կոնգրեսի ակտիվիստ Վարդան Հարությունյանին ։ Նա գնացել էր Կենտրոնի ոստիկանություն։
«Ա1+»-ի հետ զրույցում նա նշեց, որ ներկայանալով ոստիկանություն՝ պնդել է, որ ինքն է ծեծել ՀԱԿ ակտիվիստին:
Իսկ այն հարցին, թե ծեծելու պատճառը որն է եղել, Մանուկյանն ասց, որ սոցցանցերում Արցախի, հայկական արժեքների հասցեին Հարությունյանի՝ հնչեցրած հայհոյանքներն ու վիրավորանքները:
«Ներկայանալով Կենտրոնի ոստիկանություն՝ պարզեցի, որ բազմաթիվ քաղաքացիներ ներկայանում են և հայտարարում են, որ ծեծողը իրենք են:  Մոտ 15 հոգի արդեն հերթով ներկայացել են»,- ընդգծեց ՀՅԴ գործիչը, իսկ պատճառը բոլորի մոտ նույնն է:
Հիշեցնենք, որ ՀԱԿ ակտիվիստ Վարդան Հարությունյանը ֆեյսբուքյան իր էջում տեղեկացրել է, որ հարձակվել են իր վրա և բռնության ենթարկել նրան:
Ակտիվիստն իրեն բռնության ենթարկելու համար մեղադրում է դաշնակցականներին և ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի համախոհներին:

Кто избил активиста АНК: около 15 человек утверждают, что избили они (видео)
Деятель АРФД, журналист Гегам Манукян заверяет, что он избил активиста Армянского национального конгресса Вардана Арутюняна. Он пошел в Центральную полицию.
В беседе с «А1+» он отметил, что явившись в полицию, утверждал, что он избил активиста АНК.
А на вопрос, какова была причина избиения, Манукян сказал: ругательства и оскорбления в адрес Арцаха, армянских ценностей со стороны Арутюняна в соцсетях.
«Явившись в полицию Кентрона, выяснил, что множество граждан предстают и заявляют, что избивали они. Около 15 человек уже по очереди представились»,- подчеркнул деятель АРФД,  а причина у всех одна и та же.
Напомним, что активист АНК Вардан Арутюнян сообщил на своей странице в фейсбук, что на него напали и подвергли насилию.
Активист обвиняет в насилии над собой дашнаков и сторонников второго президента РА Роберта Кочаряна.