Նամականիշ, որի վրա Հենրիխ Մխիթարյանի դիմանկարն է (տեսանյութ)
2019 թվականի հունիսի 4-ին Տեխնիկական կենտրոն-ֆուտբոլային ակադեմիայի շենքում «Հայփոստ» ՓԲԸ-ի կողմից մարվեց և շրջանառության մեջ դրվեց մեկ նամականիշ՝ նվիրված «Սպորտ. Հայ անվանի ֆուտբոլիստներ. Հենրիխ Մխիթարյան» թեմային:
450 ՀՀ դրամ անվանական արժեքով նամականիշը տպագրված է Կանադայի “Lowe Martin Group” տպագրատանը՝ 40 000 տպաքանակով:  Նամականիշի դիզայնի հեղինակն է «ՀայՓոստ» ՓԲԸ-ի գլխավոր դիզայներ Վահագն Մկրտչյանը:
Նամականիշի վրա պատկերված է հայ անվանի ֆուտբոլիստ, Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը՝ Հայաստանի հավաքականի մարզաշապիկով: Հ. Մխիթարյանի դիմանկարը կատարված է համակարգչային գրաֆիկայի եղանակով:
Նամականիշի մարումն իրականացրեցին ՀՀ բարձր տեխնոլոգիական արդյունաբերության փոխնախարար Գեղամ Վարդանյանը, Հայաստանի ֆուտբոլի ազգային հավաքականի ավագ Հենրիխ Մխիթարյանը, «ՀայՓոստ» ընկերության Խորհրդի նախագահ Խուան Պաբլո Գեչիջյանը, ՀՀ Ֆիլատելիստների միության նախագահ Հովիկ Մուսայելյանը:
Հենրիխ Մխիթարյանը ծնվել է 1989 թվականի հունվարի 21-ին Երևանում՝ Մարինա Թաշչյանի և 1980-ականների Երևանի «Արարատ» ֆուտբոլային ակումբի հայտնի հարձակվող Համլետ Մխիթարյանի ընտանիքում։ Ներկայումս Մխիթարյանը հանդես է գալիս անգլիական Պրեմիեր լիգայի «Արսենալ» ակումբում որպես կիսապաշտպան։ 2012 թ.-ին Մխիթարյանը արժանացել է Երևանի պատվավոր քաղաքացու կոչմանը: 2017 թ.-ին Մխիթարյանը Հայաստանի Հանրապետության նախագահի կողմից պարգևատրվել է «Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար» 1-ին աստիճանի շքանշանով:
Հ. Մխիթարյանը ութ անգամ դարձել է Հայաստանի լավագույն ֆուտբոլիստ (2009, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 թվականներին)։ Նա Հայաստանի ազգային հավաքականի պատմության լավագույն ռմբարկուն է՝ 82 խաղում 27 խփած գնդակով։

Марка с портретом Генриха Мхитаряна (видео)
4 июня 2019 года в здании технического центра футбольной академии ЗАО “Айпост” была погашена и выпущена в обращение почтовая марка, посвященная теме: “Спорт. Известные армянские футболисты. Генрих Мхитарян”.
Марка с номиналом 450 драмов напечатана в канадском издательстве “Lowe Martin Group” тиражом 40 000 экземпляров. Автор дизайна марки - главный дизайнер ЗАО “Айпост”, Ваагн Мкртчян.
На почтовой марке изображен известный армянский футболист, капитан национальной сборной Армении по футболу, Генрих Мхитарян в футболке сборной Армении. Портрет Мхитаряна выполнен в виде компьютерной графики.
Марку погасили заместитель министра высокотехнологичной промышленности РА, Гегам Варданян, капитан национальной сборной Армении по футболу, Генрих Мхитарян, председатель совета компании “Айпост”,  Хуан Пабло Гечиджян, председатель Союза филателистов Армении, Овик Мусаелян.
Генрих Мхитарян родился 21 января 1989 года в Ереване в семье Марины Ташчян и известного нападающего ереванского футбольного клуба  “Арарат”, Гамлета Мхитаряна. В настоящее время Мхитарян выступает в английской Премьер-лиге в составе “Арсенала”. В 2012 г. Мхитарян был удостоен звания Почетного гражданина Еревана. В 2017 году  Мхитарян президентом Республики Армения был награжден орденом  “За заслуги перед Отечеством” 1-ой степени.
Г. Мхитарян восемь раз становился лучшим футболистом Армении (в  2009, 2011, 2012, 2013, 2014, 2015, 2016, 2017 г.). Он, с 27-ю забитыми мячами в 82-х матчах, является лучшим бомбардиром в истории национальной сборной Армении.