Օրացույց.3-ը հունիսի. Սաթիկ Սեյրանյանը հրավիրվեց առերեսման. ճնշում թերթի նկատմա՞մբ (տեսանյութ)
1997-ի այս օրը ԱԺ դարպասների մոտ բողոքի ցույցի էին անում թոշակառուները։ Նրանք բավարար չէին համարում հաշմանդամություն ունեցողների եւ թոշակառուների համար նույն օրը քննարկվող օրինագծի սահմանած արտոնությունները։
2000-ի մայիսի 3-ին «Առավոտ» օրաթերթի թղթակից Սաթիկ Սեյրանյանն Արցախի դատախազության կողմից իրազեկվել էր, որ մի քանի օր անց հրավիրվում է առերեսման նախագահ Արկադի Ղուկասյանի նկատմամբ կատարված մահափորձի գործով մեղադրյալ Վարդան Թաշճյանի հետ։ Խմբագրակազմը փաստը համարում է ճնշման փորձ թերթի նկատմամբ։
2001-ին որոշվեց, որ այլեւս Երեւանում հողհատկացումներն արվեն բացառապես միջազգային աճուրդով։ Իսկ դա չի՞ սպառնում մեր ազգային անվտանգությանը։
Մարտի 1-ի գործով մեղադրյալ Գրիգոր Ոսկերչյանը 2009-ի հունիսի 3-ին դատարանի դահլիճում հայտարարեց, որ ինքն իրականում մեղադրվում է ընտրախախտումներ բացահայտելու համար։
2011-ին ՀԱԿ-ը, Լեւոն Զուրաբյանի ղեկավարությամբ, 5 հոգանոց բանակցային խումբ էր ձեւավորել ճգնաժամից դուրս գալու ուղիների վերաբերյալ իշխանության հետ բանակցություններ վարելու համար։ Իշխանությունն, ընդունելով երկխոսության անհրաժեշտությունը, չէր ընդունում բանակցության առարկան՝ արտահերթ ընտրությունների անցկացում՝ համարելով, որ նման անհրաժեշտություն չկա։

Календарь: 3-е июня: Сатик Сейранян пригласили на очную ставку: Давление на газету? (видео)
Поддержи А1+!В этот день 1997 года у ворот НС проводили демонстранцию пенсионеры. Они не считали достаточными льготы для людей с инвалидностью и пенсионеров, установленные законопроектом, обсуждаемым в тот же день.
3-го мая 2000 года корреспондент газеты «Аравот» Сатик Сейранян была уведомлена со стороны прокуратуры Арцаха, что через несколько дней она вызвана на очную ставку с обвиняемым по делу о покушении на убийство президента Аркадия Гукасяна Варданом Ташчяном. Коллектив редакции считает этот факт давлением на газету.
В 2001 году было решено, что отныне предоставление земли в Ереване будет производиться исключительно посредством международного аукциона. А не угрожает ли это нашей национальной безопасности?
Обвиняемый по делу 1-го Марта Григор Воскерчян 3-го июня 2009 года обьявил в здании суда, что он в действительности обвиняется за раскрытие правонарушений.
В 2011 АНК, под руководством Левона Зурабяна сформировал группу переговоров из 5 человек для ведения переговоров с властями относительно путей выхода из кризиса. Власти, признавая необходимость диалога, не принимает предмет переговоров – проведение внеочередных выборов, считая, что подобной необходимости нет.