Դավիթ Տոնոյանն ու «Ռոսօբորոնոէքսպորտը»  քննարկել են ռազմական արտադրանքի ձեռքբերման ընթացքը
Մայիսի 29-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Դավիթ Տոնոյանն ընդունել է  ռուսաստանյան «Ռոսօբորոնոէքսպորտ» բաժնետիրական ընկերության գլխավոր տնօրեն Ալեքսանդր Միխեևի գլխավորած պատվիրակությանը:
Հանդիպմանը քննարկվել է  Ռուսաստանի Դաշնության կառավարության կողմից Հայաստանի Հանրապետության կառավարությանը տրամադրված արտահանման վարկի, ինչպես նաև միջպետական այլ պայմանագրերով ռազմական նշանակության արտադրանքի ձեռքբերման ընթացքը:
Զրուցակիցները կարծիքներ են փոխանակել ՀՀ զինված ուժերի կարիքների համար ձեռք բերվող սպառազինության, ռազմական տեխնիկայի և ռազմատեխնիկական միջոցների մատակարարման, ՀՀ ԶՈւ սպառազինության մեջ գտնվող արտադրատեսակների արդիականացման գործընթացի շուրջ:
Կողմերը ս.թ. հունիսի 3-ից 7-ը Երևանում կայանալիք հայ-ռուսական ռազմատեխնիկական համագործության 14-րդ միջկառավարական հանձնաժողովի նիստի օրակարգի և քննարկվելիք հարցերի շրջանակի վերաբերյալ պայմանավորվածություն են ձեռք բերել։

Давид Тоноян и “Рособоронэкспорт” обсудили процесс приобретения военной продукции
Министр обороны Армении, Давид Тоноян принял делегацию во главе с генеральным директором Российской акционерной компании “Рособоронэкспорт” Александром Михеевым. Целью встречи было обсуждение экспортного кредита, предоставленного правительству Армении Правительством РФ, а также процесса приобретения продукции военного назначения по другим межгосударственным договорам.
Собеседники обменялись мнениями о приобретаемых для нужд Вооруженных сил РА вооружениях и военно-технических средствах, поставках военной техники, процессе модернизации продукции, находящейся в вооружении ВС РА. Были достигнуты договоренности по повестке дня 14-го заседания Армяно-российской межправительственной комиссии по военно-техническому сотрудничеству, которое состоится в Ереване с 3 по 7 июня.