Միտում չունենք լրագրողների գործունեությունը խոչընդոտել. «Իմ քայլի» պատգամավոր (տեսանյութ)
Մամուլում վերջին օրերին տեղեկություններ էին շրջանառվում, որ «Իմ քայլը» խմբակցությունը ցանկանում է սահմանափակել լրատվամիջոցների աշխատանքը Ազգային ժողովում:
«Իմ քայլը» խմբակցության պատգամավոր Սարգիս Խանդոյանը դիմելով լրագրողներին նշեց, որ  խմբակցությունում մտադրություն չկա նրանց գործունությունը սահմանափակել:
«Ցանկանում եմ փարատել ձեր մտահոգությունները և վերահաստատել, որ «Իմ քայլը» խմբակցության համար  գործունեության հրապարակայնությունը սկզբունքային է և մնալու է այդպիսին: Չենք ունեցել, չունենք, և չենք էլ ունենալու միտում լրագրողների գործունեությունը սահմանափակելու կամ խոչընդոտելու համար»,- ընդգծեց պատգամավորը:

У нас нет намерения препятствовать деятельности журналистов: депутат «Моего шага» (видео)
В последние дни в прессе распространилась информация о том, что фракция «Мой шаг» хочет ограничить работу СМИ в Национальном собрании.
Депутат от фракции «Мой шаг» Саргис Хандоян, обратившись к журналистам, отметил, что во фракции нет намерения ограничивать их деятельность.
«Хочу развеять ваши сомнения и подтвердить, что для фракции «Мой шаг» публичность деятельности является принципиальной и будет оставаться таковой. У нас не было, нет и  не будет намерения ограничивать деятельность журналистов или препятствовать ей», - подчеркнул депутат.