Հայաստանի ազատ ոճի ըմբշամարտի երիտասարդական հավաքականի կազմը հայտնի է
Հունիսի 3-9-ը Իսպանիայի Պոնտեվեդրա քաղաքում կանցկացվի ըմբշամարտի Եվրոպայի երիտասարդական առաջնությունը:
Ազատ ոճի ըմբշամարտի Հայաստան երիտասարդական ընտրանու ավագ մարզիչ Ավետիք Վարդանյանը հայտարարել է Իսպանիա մեկնող հավաքականի կազմը։ Ինչպես հայտնում է Հայաստանի ազգային օլիմպիական կոմիտեի կայքը, մեդալների համար կպայքարեն Հարություն Մանուկյանը (57 կգ), Հրաչյա Մարգարյանը (61 կգ), Գեղամ Գալստյանը (65 կգ), Արման Անդրեասյանը (70 կգ), Հրայր Ալիխանյանը (74 կգ), Արման Ավագյանը (79 կգ), Մհեր Մարկոսյանը (86 կգ), Կոլյա Հարությունյանը (97 կգ) եւ Աշոտ Ռուշանյանը (125 կգ)։
Վնասվածքի պատճառով առաջնությանը չեն մասնակցելու Եվրոպայի չեմպիոններ Արսեն Հարությունյանը, Վազգեն Թեւանյանը եւ Հովհաննես Մաղաքյանը։

Известен состав молодежной сборной Армении по борьбе в вольном стиле
Старший тренер молодежной сборной Армении по борьбе в вольном стиле Аветик Варданян объявил состав сборной, отправляющейся в Испанию. Как передает сайт Национального олимпийского комитета Армении, за медали будут бороться Арутюн Манукян (57 кг), Рачья Маргарян (61 кг), Гегам Галстян (65 кг), Арман Андреасян (70 кг), Грайр Алиханян (74 кг), Арман Авагян (79 кг), Мгер Маркосян (86 кг), Коля Арутюнян (97 кг) и Ашот Рушанян (125 кг).
Из-за травмы в чемпионате не примут участия чемпионы Европы Арсен Арутюнян, Вазген Теванян и Ованнес Магакян.