Աննա Հակոբյանը հյուրընկալել է Բոստոնի Սուրբ Ստեփանոս ազգային վարժարանի սաներին
ՀՀ վարչապետի տիկին, «Իմ քայլը» և « City of smile ժպիտների քաղաք» բարեգործական հիմնադրամների հոգաբարձուների խորհրդի նախագահ Աննա Հակոբյանը մայիսի 27-ի երեկոյան կառավարական առանձնատանը կրտսեր դստեր՝ Արփի Փաշինյանի հետ հյուրընկալել է Բոստոնի Սուրբ Ստեփանոս ազգային վարժարանի 5-րդ դասարանի 20 աշակերտների։
Ապրիլ ամսին Բոստոնում Աննա Հակոբյանն այցելել էր Սուրբ Ստեփանոս ազգային վարժարան և տեղեկանալով, որ մայիսի վերջին աշակերտներն իրենց արձակուրդն անցկացնելու են Հայաստանում, խոստացել էր նրանց կհյուրընկալել։ Հանդիպմանը երեխաները պատմել են, որ արձակուրդի ընթացքում այցելել են Արցախ, Սարդարապատ, բազմաթիվ թանգարաններ Երևանում։ Նրանք անկեղծացել են, որ կցանկանային ամեն տարի գալ Հայաստան։
Վարժարանի սան Վարդան Առաքելյանի հարցին, թե արդյո՞ք հեշտ է լինել վարչապետի տիկին, Աննա Հակոբյանն ասել է, որ իր կյանքը երբեք հեշտ չի եղել, քանի որ իր ամուսինը՝ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը թե´ խմբագիր, թե´ ԱԺ պատգամավոր եղած ժամանակ միշտ պայքարել է անարդարության դեմ, հետապնդվել, հայտնվել ընդհատակում ու նաև բանտում։
«Այժմ մենք շատ ենք աշխատում և ամեն ինչ անում, որ մեր երկրի խնդիրները լուծվեն։ Իմ կյանքը փոխվել է, քանի որ այժմ ինձ բոլորն են ճանաչում և շատ դժվար է դարձել նույնսիկ քաղաքում քայլելը։ Բայց բոլոր փոփոխություններն էլ ես ընդունում եմ սիրով, քանի որ գիտեմ, որ եկել է մի ժամանակ, որ պետք է ծառայել երկրի համար»,- ասել է Աննա Հակոբյանը։
Հանդիպմանը աշակերտները ներկայացրել են այցից ստացած իրենց տպավորությունները, այնուհետև բանաստեղծություններ արտասանել, երգել հայրենասիրական երգեր։

Анна Акопян приняла воспитанников национальной гимназии Сурб Степанос из Бостона
Вечером 27 мая супруга премьер-министра РА,  председатель попечительского совета благотворительных фондов «Мой шаг» и City of smile Анна Акопян вместе  с младшей дочерью Арпи Пашинян встретилась с 20 учениками 5-го класса национальной  гимназии  Сурб Степанос в Бостоне.
В апреле Анна Акопян посетила Национальную школу Сурб Степанос в Бостоне и, узнав, что в конце мая ученики проведут каникулы в Армении, обещала принять их. На встрече дети рассказали, что во время каникул посетили Арцах, Сардарапат и многие музеи Еревана. Они признались, что хотели бы приезжать в Армению каждый год. Отвечая на вопрос воспитанника Вардана Аракеляна, легко ли быть женой премьер-министра, Анна Акопян сказала, что ее жизнь никогда не была легкой, поскольку ее муж, премьер-министр Никол Пашинян, будучи и  редактором, и депутатом Национального собрания,  всегда боролся против  несправедливости, за что его  преследовали, он был в подполье, и даже в  тюрьме.
«Сейчас мы  делаем все возможное, чтобы решить проблемы нашей страны. Моя жизнь изменилась, потому что теперь все меня знают и даже очень трудно даже  просто гулять по городу. Но я признаю все перемены с любовью, поскольку знаю, что настало  время, когда необходимо  служить стране», - сказала Анна Акопян.
На встрече студенты представили свои впечатления от визита, затем стали читать стихи, петь  патриотические песни.