Փաշինյանը պարտավոր է անուններ տալ․Վահան Բաբայան (տեսանյութ)
Հանրահավաքին ներկա էին ՀՅԴ գործիչներ՝ հասարակական-քաղաքական գործիչ Կիրո Մանոյանը, ԿԳ նախկին նախարար Լեւոն Մկրտչյանը, հասարակական-քաղաքական գործիչ Գառնիկ Իսագուլյանը, ԱԱԾ նախկին փոխնախարար, հասարակական գործիչ Գուրգեն Եղիազարյանը, «Նախագահ Քոչարյանի աջակիցներ» դաշինքի անդամ, ԱԺ նախկին պատգամավոր Արմեն Հակոբյանը և , ԱԺ նախկին պատգամավոր, ՀՀԿ անդամ Շուշան Պետրոսյանը, ԱԺ նախկին պատգամավոր, «Ռեֆորմիստներ» կուսակցության նախագահ Վահան Բաբայանը, քաղաքագետ Մենուա Հարությունյանը, հասարակական գործիչ, իրավաբան Արգիշտի Կիվիրյանը, ՓՊ նախկին նախագահ, Ռոբերտ Քոչարյանի փաստաբանական խմբի անդամ Ռուբեն Սահակյանը, հասարակական-քաղաքական գործիչ, նախկին ՀՅԴ-ական Ռուբեն Հակոբյանը, քաղտեխնոլոգ Արմեն Բադալյանը, «Ադեկվադ» ՀԿ անդամները   և այլք։
Լրագրողների հետ զրույցում Վահան Բաբայանն ասաց, որ բացասական է վերաբերում Նիկոլ Փաշինյանի՝ դատարանները շրջափակելու կոչին։ «Դա սահմանադրությանը դեմ ուղղված քայլ է»,- ընդգծեց Բաբայանը։
Դատաիրավական բարեփոխումները, քաղաքական գործչի խոսքով, ժողովրդին փողոց հանելով չեն իրագործվում, այլ՝ մասնագետների և փորձագետների միջոցով։ Փաշինյանի կոչի մեջ Բաբայանը ենթատեքս է տեսնում ու այն կապում է Ռոբերտ Քոչարյանի ազատ արձակման հետ. «Որովհետև ինչո՞ւ դա չէր անում մեկ ամիս առաջ, ինչո՞ւ դա չարվեց հեղափոխության օրերին»։

Пашинян обязан назвать имена: Ваан Бабаян (видео)
На митинге присутствовал деятели АРФД: общественно политический деятель Киро Маноян, бывший министр ОН Левон Мкртчян, общественно-политический деятель Гарник Исагулян, бывший замминистра СНБ, общественный деятель Гурген Егиазарян, член альянса “Сторонники президента Кочаряна”, бывший депутат НС Армен Акопян и бывший депутат НС, член РПА Шушан Петросян, бывший депутат НС, председатель партии “Реформисты” Ваан Бабаян, политолог Менуа Арутюнян,  общественный деятель, юрист Аргишти Кивирян, бывший председатель ПА, член адвокатской группы Роберта Кочаряна Рубен Саакян, общественно-политический деятель, бывший член АРФД Рубен Акопян, политтехнолог Армен Бадалян, члены НПО “Адекват” и другие.
В беседе с журналистами Ваан Бабаян сказал, что отрицательно относится к призыву Никола Пашиняна блокировать суды. “Это – шаг, направленный против конституции”, - подчеркнул Бабаян.
Судебно-правовые реформы, по словам политического деятеля, осуществляют не посредством выведения народа на улицы, а посредством специалистов и экспертов. В призыве Пашиняна Бабаян видит подтекст и связывает его с освобождением Роберта Кочаряна: “Так как почему он не делал этого месяц назад, почему это не было сделано в дни революции?”