Կարեն Աբրահամյանն ընդունել է ՀՀ տեղեկատվական ոլորտի մի խումբ պատասխանատուների
Մայիսի 14-ին ԱՀ ՊՆ, ՊԲ հրամանատար, գեներալ-մայոր Կարեն Աբրահամյանն ընդունել է ՀՀ տեղեկատվական ոլորտի մի շարք պատասխանատուների` ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի <<Հանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոն>> պետական ոչ առևտրային կազմակերպության ղեկավար Հովհաննես Մովսիսյանի գլխավորությամբ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են ռազմական տեղեկատվության և հակառակորդի քարոզչության տեղեկատվական հակազդման, պետական ու բանակային համապատասխան կառույցների համագործակցության հետագա խորացման և հարակից այլ թեմաներ:
Բանակի հրամանատարը մասնավորապես նշել է, որ ԱՀ զինված ուժերը, թույլատրելի սահմաններում լինելով բաց ցանկացած բնույթի կառուցողական համագործակցության համար, ակնկալում են նաև պետական շահագրգիռ կառույցների դերակատարումը` հանրային լայն շրջանակների մոտ բանակային զարգացումների նկատմամբ առավել օբյեկտիվ և հավասարակշռված մոտեցումներ ձևավորելու հարցում:

Карен Абраамян принял группу ответственных по информационной сфере РА
14-го мая командующий АО МО АР, генерал-майор Карен Абраамян принял ряд ответственных по информационной сфере РА, во гласе с государственной некоммерческой организацией «Центр общественных связей и информации» аппарата премьер-министра РА Ованнесом Мовсисяном.
На встрече обсуждались вопросы военной информации и противодействия пропаганде противника, сотрудничества соответствующих государственных и армейских структур и прочие темы.
Командующий армией в частности отметил, что вооруженные силы АР, в допустимых пределах будучи открытыми для любого рода конструктивного сотрудничества, ожидают также роль заинтересованных государственных институтов в формировании наиболее объективных и взвешенных подходов в отношении армейских развитий среди широких общественных кругов.