Սառնաղբյուրում բնակչության 40 տոկոսը խմելու ջուր չունի (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՇիրակի մարզի Անի խոշորացված համայնքի Սառնաղբյուր բնակավայրում բնակչության կեսից ավելին խմելու ջուր չունի: Խնդիրը նոր չէ: Գյուղական բնակավայրում ջրագծերը վաղուց են մաշվել եւ տարեցտարի շարքից դուրս են գալիս, իսկ ջուր չունեցողների թիվն առավել է մեծանում:
2016 թվականին՝ կառավարության որոշմամբ, ֆինանսական միջոցներ տրամադրվեցին ջրագծերն ամբողջությամբ փոխելու համար: Ծրագիրը հաստատվեց, գումարն էլ տրամադրվեց: Մրցույթով հաղթած շինկազմակերպությունը մոտ մեկ տարի գյուղում շինարարական աշխատանքներ իրականացրեց: Սակայն արդյունքը գոհացնող չէ: Գյուղացիների հույսերն ու ակնկալիքները մնացին առկախ:

В Сарнахпюре у 40% населения нет питьевой воды (видео)
Поддержи А1+!В населенном пункте Сарнахпюр укрупненной общины Ани Ширакской области у более половины населения нет питьевой воды. Это не новая проблема. В сельской местности мельницы давно износились и из года в год выходят из строя, а число тех, у кого нет воды, растет.
В 2016 году, решением правительства, были предоставлены финансовые средства для того, чтобы полностью заменить мельницы. Программа была утверждена, деньги предоставлены. Строительная компания, выигравшая конкурс, около года проводила строительные работы в селе. Однако результат не удовлетворительный. Надежды и ожидания сельчан остались неопределенными.