Ֆինլանդիան վավերացրել Է ՀՀ-ԵՄ համաձայնագիրը
Աջակցիր «Ա1+»-ինՖինլանդիան վավերացրել Է Հայաստանի եւ Եվրամիության միջեւ կնքված Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը, ապրիլի 29-ին հայտնել է Ֆինլանդիայի արտաքին գործերի նախարարությունը:
«Ուրախ ենք հայտնել, որ Ֆինլանդիան վավերացրել է ԵՄ-Հայաստան համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության մասին համաձայնագիրը: Համաձայնագիրը կխորացնի ԵՄ-ի եւ Հայաստանի հարաբերությունները եւ օգուտ կբերի Հայաստանի եւ ԵՄ-ի քաղաքացիներին»,-ասված է հաղորդագրության մեջ: Հայաստան-ԵՄ Համապարփակ եւ ընդլայնված գործընկերության համաձայնագիրը ստորագրվել է Բրյուսելում 2017թ. նոյեմբերի 24-ին, որը վավերացրել է 13 պետություն՝ Հայաստան, Բուլղարիա, Դանիա, Էստոնիա, Միացյալ Թագավորություն, Լիտվա, Լատվիա, Լյուքսեմբուրգ, Մալթա, Լեհաստան, Ռումինիա, Գերմանիա, Ֆինլանդիա

Финляндия ратифицировала соглашение Армения – ЕС
Поддержи А1+!Финляндия ратифицировала Соглашение о всеобъемлющем и расширенном партнерстве между Арменией и Европейским союзом.
“Рады сообщить, что Финляндия ратифицировала Соглашение о всеобъемлющем и расширенном партнерстве ЕС – Армения. Соглашение расширит отношения между ЕС и Арменией и принесет пользу гражданам Армении и ЕС”,-говорится в сообщении.
Соглашение о всеобъемлющем и расширенном партнерстве между Арменией и ЕС было подписано в Брюсселе 24 ноября 2017 года. Его ратифицировали 13 государств: Армения, Болгария, Дания, Эстония, Великобритания, Литва, Латвия, Люксембург, Мальта, Польша, Румыния, Германия, Финляндия.
Есть сведения о завершении процесса ратификации со стороны Венгрии, однако эта страна пока не уведомила Совет ЕС о ратификации.