Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն ընդունել է Նիդերլանդների դեսպանին
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Նիդերլանդների Թագավորության արտակարգ և լիազոր դեսպան Յոհաննես Դոումային (նստավայրը՝ ք․ Թբիլիսի):
Նախագահ Արմեն Սարգսյանն ընդգծել է, որ Հայաստանը մեծապես կարևորում է Նիդերլանդների հետ քաղաքական երկխոսության ակտիվացումը, ինչին լավագույնս կարող է նպաստել բարձրաստիճան փոխայցերի իրականացումը:
Հանրապետության նախագահը նաև շնորհավորել է դեսպանին գալիք տոնի՝ Նիդերլանդների Ազգային օրվա կապակցությամբ:
Զրուցակիցները քննարկել են երկկողմ տնտեսական փոխգործակցությունը խորացնելու հարցը, մասնավորապես գիտության, կրթության, մշակույթի և տեղեկատվական տեխնոլոգիաների ոլորտներում:

Президент Республики Армен Саркисян принял посла Нидерландов
Президент Республики Армения Армен Саркисян принял Чрезвычайного и полномочного Посла Королевства Нидерландов в Республике Армения Йоханнеса Доума (резиденция в Тбилиси).
Армен Саркисян подчеркнул, что Армения придает большое значение активизации политического диалога с Нидерландами, чему наилучшим образом может способствовать осуществление взаимных визитов на высоком уровне.
Президент республики также поздравил посла с предстоящим праздником - Национальным днем Нидерландов.
Собеседники обсудили вопрос углубления двустороннего экономического сотрудничества, в частности, в сферах науки, образования, культуры и информационных технологий.