Արմեն Սարգսյանը բարերարներ Ջորջ և Քերոլայն Նաջարյանների հետ քննարկել է Գյումրիում բարեգործական ծրագրեր իրականացնելու հնարավորությունները (տեսանյութ)
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանն այսօր ընդունել է բարերարներ Ջորջ և Քերոլայն Նաջարյաններին:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Հայաստանում տարբեր ծրագրեր իրականացնելու հնարավորությունները:
Նախագահ Արմեն Սարգսյանը խոսել է Գյումրիի պատմական միջուկի վերականգնման ծրագրերի մասին՝ նշելով, որ օտարերկրյա այցերի շրջանակում իր հանդիպումների ժամանակ մշտապես բարձրաձայնում է խնդիրն ու տարբերակներ դիտարկում օտարերկրյա մասնագետներին ևս ներգրավելու վերաբերյալ:
Բարերարները, ովքեր տարիներ շարունակ տարբեր ծրագրեր են իրականացրել Գյումրիում, նշել են, որ կդիտարկեն քաղաքի վերականգնման գործում իրենց ներդրումն ունենալու հարցը:

Армен Саркисян обсудил с благотворителями Джорджем и Керолайн Наджарянами возможности осуществления благотворительных программ в Гюмри (видео)
Президент Республики Армения Армен Саркисян принял благотворителей Джорджа и Керолайн Наджарянов.
В ходе встречи были обсуждены возможности осуществления в Армении различных программ.
Президент Армен Саркисян говорил о программах восстановления исторического центра Гюмри, отметив, что во время своих встреч в рамках зарубежных визитов постоянно озвучивает эту проблему и рассматривает варианты привлечения иностранных специалистов.
Благотворители, которые на протяжении многих лет осуществляли различные программы в Гюмри, отметили, что рассмотрят вопрос о своем вкладе в восстановление города.