Աբրահամ Խաշմանյանը առաջին խաղում հաղթեց իր նախկին թիմին (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՖուտբոլի Հայաստանի բարձրագույն խմբի հետնապահ Երեւանի «Արարատի» նոր գլխավոր մարզիչ է նշանակվել Տիգրան Եսայանը:
Այսօր Հայաստանի ֆուտբոլի բարձրագույն խմբի առաջնության 28-րդ տուրի «Ալաշկերտ» - «Արարատ» խաղից հետո հայտնի դարձավ, որ «Արարատի» նոր գլխավոր մարզիչ է նշանակվել Տիգրան Եսայանը: Ինչպես նշեց մարզիչը, պայմանագիրը նախատեսված է մինչեւ մրցաշրջանի ավարտը:
Ի դեպ, «Արարատի» նախկին գլխավոր մարզիչ Աբրահամ Խաշմանյանն այժմ գլխավորում է հենց «Ալաշկերտը»: Նա իր նորամուտը նոր պաշտոնում նշեց նախկին թիմի նկատմամբ տարած վստահ հաղթանակով՝ 2:0:
Հավելենք, որ ընթացիկ տուրում կայացած մյուս երկու խաղերում առաջնության առաջատար «Արարատ-Արմենիան» 3:0 հաշվով հաղթեց «Լոռի ՖԱ»-ին, իսկ 2-րդ տեղում գտնվող «Բանանցը» Գյումրիում ոչ-ոքի խաղաց «Շիրակի» հետ՝ 0:0:

Абраам Хашманян в первом матче победил свою предыдущую команду (видео)
Поддержи А1+!Новым главным тренером аутсайдера бывшей лиги Армении по футболу ереванского “Арарата” назначен Тигран Есаян.
Сегодня после матча “Алашкерт” – “Арарат” 28-го тура чемпионата высшей лиги по футболу Армении стало известно, что новым главным тренером “Арарата” назначен Тигран Есаян. Как отметил тренер, договор намечен до конца сезона.
Кстати, бывший главный тренер “Арарата” Абраам Хашманян сейчас возглавляет именно “Алашкерт”. Он отметил свое поступление на новую должность уверенной победой над прежней командой 2:0.
Добавим, что в других двух матчах, которые состоялись в текущем туре, лидер чемпионата “Арарат-Армения” со счетом 3:0 победила “ФК Лори”, а находящийся на 2-м месте “Бананц” сыграл в Гюмри вничью с “Шираком” – 0:0.