Հայաստանի վետերանների հավաքականը երկրորդ հաղթանակը տոնեց
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀայաստանի շախմատի վետերանների հավաքականը երկրորդ հաղթանակը տոնեց Հունաստանում ընթացող շախմատի աշխարհի վետերանների թիմային առաջնությունում:
50-ից բարձր տարիքային խմբի մրցաշարի 2-րդ տուրում մեր թիմը վստահ հաղթեց Ավստրիայի ընտրանուն՝ 3,5:0,5: Ռաֆայել Վահանյանը ոչ-ոքի խաղաց, իսկ Արտաշես Մինասյանը, Կարեն Մովսիսյանը եւ Արշակ Պետրոսյանը հաղթեցին իրենց մրցակիցներին:
Երկու տուրից հետո 4-ական միավոր են վաստակել 6 երկրների հավաքականներ: Այսօր կայանալիք 3-րդ տուրում Հայաստանի հավաքականը կհանդիպի Իսրայելի թիմի հետ, որը նախորդ երկու տուրերում պարտության է մտնել Լատվիայի կանանց եւ Անգլիայի 2-րդ թիմերին:

Сборная ветеранов Армении одержала вторую победу
Поддержи А1+!На командном чемпионате мира по шахматам среди ветеранов команда Армении продолжает успешные выступления. В 3-м туре проходящего в Греции первенства Армения встречалась со сборной Австрии. Армянские шахматисты победили со счетом 0,5 - 3,5. После второй победы команда в числе лидеров.
В составе команды выступают легендарные армянские шахматисты - гроссмейстеры Рафаэль Ваганян, Арташес Минасян, действующий чемпион мира и Европы среди ветеранов, гроссмейстер Карен Мовсисян, главный тренер мужской сборной Армении, гроссмейстер Аршак Петросян и международный мастер Норайр Калантарян.