Մեր պայքարն ուղղված է ԼԳԲՏ համայնքի պապաների դեմ. Հրայր Կոստանյան (տեսանյութ)
ԼԳԲՏ համայնքի քարոզչության դեմ պայքարող «Հանուն Ազգի յուրաքանչյուրիս քայլը», «Ազգային արժեքների պահապաններ» եւ «Բռնվե՛ք, ազգն է գալիս» քաղաքացիական նախաձեռնության անդամներն այսօր հայաստանյան Եվրոպական միության պատվիրակության գրասենյակի մոտ էին:
«Մեր պայքարն ուղղված է այդ համայնքի անդամների պապաների դեմ, որոնց ներկայացուցիչը մեզանից ձախ կողմում է՝ Եվրոմիության պատվիրակության մասին է, ՄԱԿ-ի մասին է: Նրանք իրավունք չունեն հրահանգներ տալ մեր իրավապահ մարմիններին: Այդ կոչով եւ պահանջով նրանք կասկածի տակ են դնում մեր իրավապահ մարմինների կոմպետենտությունը եւ արդարությունը: Մենք ուզում ենք ցույց տալ պապաներին, այլասերվածության պատվիրատուներին, որ մենք գիտենք, թե իրական պատվիրատուները ովքեր են: Մենք գիտենք, որ ՄԵծ Բրիտանիան մեծ ներդրում ունի այս հարցում, մենք գիտենք, որ Միացյալ նահանգների ներկայացուցիչները ակտիվորեն զբաղված են ԼԳԲՏ համայնքի  քարոզչությամբ: Նամակներ հղելով, մենք ուզում ենք ցույց տալ, որ մենք գիտենք դուք ովքեր եք»,-ասաց«Հանուն Ազգի յուրաքանչյուրիս քայլը» նախաձեռնության ներկայացուցիչ Նորայր Կոստանյանը:
Ակցիայի մասնակիցները, որոնք երեքն էին, պահանջում էին դադարեցնել միջազգային կազմակերպությունների ներխուժումը ՀՀ իրավապահ մարմիններ, ինչպես նաեւ սուվերեն պետություն:
Կոստանյանի խոսքով, այս իրավիճակի մեղավորներն են՝ ինչպես Քոչարյանը, այնպես էլ ՀՀԿ կուսակցությունը: «Քոչարյանը, որովհետեւ 2003թ. հանեց այն օրենքը՝ համաձայն որի քրեական հետապնդում էր իրականացվում ԼԳԲՏ համայնքի ակտիվիստների կամ քարոզչության համար, իսկ ՀՀԿ կուսակցությունը, ամենայն հավանականությամբ բավարարել են շահերը այդ ակտիվիստների, դրա համար էլ այդ ժամանակ լռություն է եղել եւ քարոզչություն չի եղել»,-ասաց նա:
Այսօրվա ակցիայի մասնակիցները նշեցին նաև, որ նամակներ են ուղարկելու Արդարադատության  նախարարությանը, Ոստիկանությանը, ԱԱԾ-ին, Առողջապահության նախարարությանը, որպեսզի հասկանալու հանցագործություններ կատարելուց հետո, որ քրեակատարողական հիմնարկներում են պատիժը կրելու. «Ոստիկանությանը հարց ենք ուղղել, թե արդյո՞ք այլասերները շուտով կկարողանան համալրել ոստիկանության բարձրաստիճան սպայական կազմը: Իսկ ինչ վերաբերում է պաշտպանության նախարարությանը, մենք հարցում ենք ուղարկել, թե նման մարդիկ առհասարակ զորակոչի ենթակա են, թե ոչ: Եթե ենթական են, այդ զորակոչն ինչպես պետք է կազմակերպվի»:

Наша борьба направлена против отцов ЛГБТ-общины: Грайр Костанян (видео)
Члены гражданской инициативы “Шаг каждого из нас во имя Нации”, “Хранители национальных ценностей” и “Держитесь, идет нация”, борющиеся против агитации ЛГБТ-общины сегодня были у офиса делегации Евросоюза в Армении.
«Наша борьба направлена против отцов членов этой общины, представитель которых слева от нас – речь идет о делегации Евросоюза, об ООН. Они не имеют права давать распоряжения нашим правоохранительным органом. Этим призывом и требованием они ставят под сомнение компетентность и справедливость наших правоохранительных органов. Мы хотим показать отцам, заказчикам извращения, что мы знаем, кто реальные заказчики. Мы знаем, что в этот вопрос большой вклад внесла Великобритания, что  представители Соединенных Штатов активно занимаются агитацией ЛГБТ-общины. Направляя письма, мы хотим показать, что мы знаем, кто вы такие»,- сказал представитель инициативы “Шаг каждого из нас во имя Нации” Норайр Костанян.
Участники акции, которых трое, требуют прекратить вмешательство международных организаций в правоохранительные органы РА, а также в суверенное государство.
По словам Костаняна, в этой ситуации виновны как Кочарян, так и партия РПА. “Потому что Кочарян в 2003г. снял закон, согласно которому в отношении активистов или агитации ЛГБТ-общины осуществлялось уголовное преследование, а партия РПА, вероятно удовлетворила интересы этих активистов, поэтому тогда была тишина и агитации не было”.
Участники сегодняшней акции также отметили, что направят письма в Министерство юстиции, Полицию, СНБ, Министерство здравоохранения, чтобы понять в каких уголовно-исполнительных учреждениях будут нести наказание после совершения преступлений: «Мы задали вопрос полиции, смогут ли извращенцы в скором времени пополнить высший офицерский состав полиции? А что касается министерства обороны, мы  направили запрос, подлежат ли подобные люди призыву или нет? Если подлежат, как должен быть организован этот призыв”.