«Փաշինյանի ասածի հետ 100 տոկոս համաձայն եմ, բայց իր արարքը ինձ համար ընդունելի չէ» (տեսանյութ)
Մի քանի ամիս հետո այլևս հնարավոր չի լինի ասել, որ հներն են մեղավոր: Եթե մոտակա կես տարին տնտեսության մեջ չլինեն հաջողություններ, ապա կձևավորվի այլընտրանքային նոր ուժ, որը կապ չի ունենա Ռոբերտ Քոչարյանի և Սերժ Սարգսյանի հետ: Ուժը կարող է ձևավորվել խորհրդարանական կամ արտախորհրդարանական ընդդիմությունից, շատ հնարավոր է նաև, որ այդ ուժը լինի Իմ Քայլի ներսից. նշում է քաղտեխնոլոգ Կարեն Քոչարյանը:
Անդրադառնալով «Սպայկա» ընկերության տնօրեն՝ Դավիթ Ղազարյանի ձերբակալությանը նա նշեց, որ իր համար անհասկանալի է տնօրենի ձերբակալությունը:  Ըստ նրա ՝ եթե կատարվել է  հանցագործություն և հարկերը չեն վճարվել,  պետք է իրականացվեն որոշակի գործողություններ: Սակայն  այս տարի ըստ մասնագետների, լավ բերք է սպասվում և սա կարող է խոչընդոտել բնականոն աշխատանքը:
«Ինձ համար անհասկանալի է տնօրենի ձերբակալությունը, քանի որ չեմ կարծում, այդքան մեծ ակտիվ ունեցող մարդը կթողներ կփախներ: Անհասկանալի է նաև, թե ինչպես 14 մլն կաշառք վերցրած նախկին Բնապահպանության նախարար Արամ Հարությունյանը  կամ  Գոնսալեսը կարողացել են Հայաստանից դուրս գալ, իսկ նման խոշոր ձեռնարկության տնօրենը ձերբակալվում է, որպեսզի քաղաքից չկարողանա փախչի»:
Անդրադառնալով Նորագավիթի մաքսատան միջադեպին նա նշեց. «Փաշինյանի ասածի հետ 100 տոկոս համաձայն եմ, բայց իր արարքը ինձ համար ընդունելի չէ:  Տեղին չէր սովորական աշխատողի վրա գոռգոռալ, այդպես հարցեր չեն լուծում: Ավելի ազդեցիկ կլիներ, որ նա հայրաբար ասեր այսպես չեն անում»:

«Я на 100% согласен со сказанным Пашиняном, но его поступок для меня неприемлем» (видео)
Через несколько месяцев уже нельзя будет сказать, что виноваты старые. Если в ближайшие полгода в экономике не будет успехов, сформируется новая альтернативная сила, которая не будет иметь отношения к Роберту Кочаряну и Сержу Саргсяну. Сила может сформироваться из парламентской или внепарламентской оппозиции, вполне возможно, что эта сила будет изнутри Моего шага,  отмечает политтехнолог Карен Кочарян.
Обращаясь к аресту директора компании “Спайка” Давида Казаряна, он отметил, что ему непонятен арест директора. По его словам, если было совершено преступление, и налоги не были выплачены, должны быть произведены определенные действия. Однако в этом году, по словам специалистов, ожидается хороший урожай, и это может помешать нормальной работе.
«Для меня не понятен арест директора, поскольку не думаю, что человек со столь большим активом убежал бы. Непонятно и то, как бывший министр экологии Арам Арутюнян, получивший взятку в размере 14 млн, или Гонсалес смогли уехать из Армении, если директор столь крупного предприятия арестовывается, чтобы он не смог убежать из города».
Обратившись к инциденту Норагавитской таможни, он отметил: «Я на 100% согласен со сказанным Пашиняном, но его поступок для меня неприемлем. Было неуместно орать на обычного работника, так вопросы не решают. Было бы более эффективным, если б он по-отечески сказал: так не делают».