ԼԳԲՏ-քրիստոնյաների կոնֆերանսը առաջին քայլն է ամրագրելու միասեռականության երեւույթը. Կոմիտաս Վարդապետ (տեսանյութ)
Komitas
Նոյեմբերի 15-16 Հայաստանում կայանալիք ԼԳԲՏ-քրիստոնեաների կոնֆերանսը առաջին քայլն է ամրագրելու միասեռականուիթյան երեւույթը Հայաստանում: Ահազանգում է  Կոմիտաս Վարդապետը: «Միասեռականությունն այսօր պարտադրվում է որպես երեւույթ, մենք այսօր ինչ-որ անում ենք... Մեր բարոյական արժեքները հիմնված են քրիստոնեական արժեքների վրա՝ ամեն ինչով: Այն, որ մենք տակավին ամոթի գիտակցությունը ունենք մեր մեջ, խոսում է այն մասին, որ բարոյականությունը ամրագրված է մեր մեջ եւ այդ բոլորն ուզում են արմատախիլ անել»,-լրագրողների հետ հանդիպմանն ասաց Հայր Կոմիտասը: Հայ առաքելական սուրբ եկեղեցու ներկայացուցչի խոսքով՝ իրենք թույլ չեն տա նման երույթ. «Որովհետեւ սա նշանակում է մեր ժողովրդի կործանումը, մեր ժողովրդի այլասեռումը, որովհետեւ, եթե մարդկությունը դեմ է գնում բնության օրենքիներին, դա նշանակում է՝ ինքն իրեն դատապարտում է ոչնչացման: Նայեք՝ ամենապարզ բանը, գերտեխնիկան մտցրեցին պտուղների մեջ եւ այսօր հայտարարում են, որ այդ բոլորը քաղքցկեղածին է: Ուրեմն՝ մենք պետք է իմանանք, որ բնության դեմ կատարվող ամեն մեկ երեւույթ ծնում է քաղցկեղ»:

Конференция ЛГТБ-христиан – первый шаг для закрепления явления гомосексуализма: Отец Комитас (видео)
Komitas
Конференция ЛГТБ-христиан, которая состоится в Армении 15-16-го ноября – это первый шаг для закрепления явления гомосексуализма в Армении. Бьет тревогу Отец Комитас. «Гомосексуальность сегодня навязывается как явлением, мы сегодня то, что делаем... Наши моральные ценности основаны на христианских ценностях – во всем. То, что в нас было чувство стыда – говорит о том, что наша мораль закреплена в нас и все это хотят искоренить», - на встрече с журналистами сказал Отец Комитас. По словам представителя Армянской апостольской церкви, они не позволят подобного явления: «Потому что это означает гибель нашего народа, извращение нашего народа, потому что, если человечество идет против законов природы, это означает, оно само себя обрекает на уничтожение. Посмотрим: самое простое, в плоды ввели сверхтехнику, и теперь заявляют, что все это канцерогенно. Значит мы должны знать, что любое явление, совершаемое против природы, вызывает рак».