Բակո Սահակյանը Քաշաթաղի շրջանի վարչակազմի նոր ղեկավար է նշանակել
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը հոկտեմբերի 16-ին հաստատել է Կառավարության որոշում, համաձայն որի՝ Սուրեն Խաչատրյանն ազատվել է Քաշաթաղի շրջանի վարչակազմի ղեկավարի պաշտոնից՝ իր դիմումի համաձայն:
Նախագահ Սահակյանի հաստատած՝ Կառավարության մեկ այլ որոշման համաձայն՝ Ստեփան Սարգսյանը նշանակվել է Քաշաթաղի շրջանի վարչակազմի ղեկավարի պաշտոնում:
Նույն օրը Բակո Սահակյանն այցելել է Բերձոր քաղաք եւ շրջվարչակազմի աշխատակիցներին ներկայացրել Ստեփան Սարգսյանին` նրան մաղթելով արդյունավետ աշխատանք: Նախագահը շնորհակալություն է հայտնել Սուրեն Խաչատրյանին՝ երկարամյա գործունեության համար:
Այցի շրջանակներում երկրի ղեկավարը եղել է Բերձորի շրջանային հիվանդանոցում, զրուցել բուժանձնակազմի հետ եւ ծանոթացել նոր մասնաշենքի շինարարության ընթացքին:
Այնուհետեւ Բակո Սահակյանն այցելել է նաեւ Հագարի գետի վրա կառուցվող հիդրոէլեկտրակայանի շինհարթակ եւ ծանոթացել այնտեղ իրականացվող աշխատանքներին: Նախագահը կարեւորել է ռազմավարական այս ծրագրի պատշաճ մակարդակով իրականացումը՝ այն համարելով երկրի էներգետիկ անվտանգության առանցքային բաղադրամաս:

Бако Саакян назначил нового главу администрации Кашатагского района
16 октября Президент Республики Арцах Бако Саакян утвердил решение Правительства об освобождении Сурена Хачатряна от должности руководителя администрации Кашатагского района согласно его собственному заявлению.
В соответствии с другим решением Правительства, утвержденным Президентом Саакяном, Степан Саргсян назначен на должность руководителя администрации Кашатагского района.
В тот же день Бако Саакян посетил город Бердзор и представил сотрудникам райадминистрации Степана Саргсяна, пожелав ему плодотворной работы. Президент выразил благодарность Сурену Хачатряну за его многолетнюю деятельность.
В рамках визита глава государства посетил районную больницу Бердзора, побеседовал с медперсоналом и ознакомился с ходом строительства нового корпуса.
Затем Бако Саакян посетил строительную площадку возводимой на реке Агари гидроэлектростанции и ознакомился с проводимыми там работами. Президент отметил важность реализации данной программы на должном уровне, назвав это ключевым компонентом энергетической безопасности страны.