Արցախի և Հարավային Օսիայի ԱԳ նախարարները հանդիպել են
Ապրիլի 29-ին Արցախի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Մասիս Մայիլյանը հանդիպել է աշխատանքային այցով Ստեփանակերտ ժամանած Հարավային Օսիայի Հանրապետության արտաքին գործերի նախարար Դմիտրի Մեդոևին։
Դմիտրի Մեդոևը կրկին շնորհավորել է Մասիս Մայիլյանին Արցախի ԱԳՆ ղեկավար նշանակվելու կապակցությամբ՝ մաղթելով նրան հաջողություններ մասնագիտական ծրագրերի իրականացման գործում։
Հանդիպման ընթացքում կողմերը քննարկել են 2001 թ. Արցախի և Հարավային Օսիայի արտաքին գործերի նախարարությունների միջև ստորագրված «Համագործակցության և խորհրդատվությունների մասին» արձանագրության շրջանակներում փոխգործակցության և երկկողմ կապերի ամրապնդման ուղիները։

Встреча министра иностранных дел Арцаха и министра иностранных дел Южной Осетии
29 апреля министр иностранных дел Республики Арцах (Нагорно-Карабахская Республика) Масис Маилян встретился с министром иностранных дел Республики Южная Осетия Дмитрием Медоевым, прибывшим в Степанакерт с рабочим визитом.
Дмитрий Медоев вновь поздравил Масиса Маиляна с назначением на должность главы МИД Арцаха, пожелав ему успехов в реализации профессиональных планов.
В ходе встречи стороны обсудили пути укрепления сотрудничества и двусторонних связей в рамках подписанного в 2001 году между министерствами иностранных дел Республики Арцах и Республики Южная Осетия протокола «О сотрудничестве и консультациях».