Բեյրութում առանձնակի դաժանությամբ սպանություններ կատարած սիրիահայ եղբայրներ են ձերբակալվել. Հայ Ձայն
ffe138e472254919665ef11f18799b79
Ջորջ և Միշել Դանիելյանները Միջին Արևելքի ամենավտանգավոր 10 մարդասպանների շարքում են դասվել: Այդ մասին հաղորում են լիբանանյան մի քանի աղբյուրներ: Նրանք սիրիահայ եղբայրներ են, որոնք երկար ժամանակ է, ապրում են Լիբանանում ու սարսափի մեջ են պահում Բեյրութի բնակչությանը: Tayyar.org-ի փոխանցմամբ, իրենց զոհերին ընտրելու և նրանց սպանությունն անում են առանձնակի դաժանությամբ ու սառնասրտությամբ: 2011-ի ապրիլից մինչև 2016-ի նոյեմբեր Բեյրութի մեջ տեղի է ունեցել 11 սպանություն, որին մասնակից են եղել սիրիահայ եղբայրները: Սպանվածների մեծ մասը տաքսիների վարորդներ են, ինչպես նաև մեկ կին ու լիբանանյան բանակի մեկ սպա: Նշվում է, որ սպանության բոլոր դեպքերը մեկը մյուսին նման են եղել. մթության մեջ 7,5 մմ տրամաչափի ատրճանակով կրակոց մարդու գլխի վրա, դիակը նետել ճանապարհին, մեքենան հրկիզել: Իսկ հանցագործությունը կազմակերպել են այնպես, որ թվա գողություն են կատարել: Աղբյուրը ներկայացնում է, որ Բեյրութի ոստիկանությունը օպերատիվ միջոցառումներ է իրականացրել, դիմել հատուկ գործողությունների, որպեսզի կարողանա բռնել հանցագործներին, բացահայտել նրանց հանցավոր արարքը: Այդ իսկ պատճառով ոստիկանության ծառայողները կերպարանափոխվել են որպես տաքսու վարորդներ, սակայն ապարդյուն: Ըստ աղբյուրի, նոյեմբերի 11 լույս 12-ի գիշերը Դանիելյան եղբայրների ոճրագործ արարքների ավարտն է եղել, և երբ ազգային անվտանգության ուժերի հետախուզական բաժինը կարողացել է ձերբակալել նրանց: Հարցաքննության ժամանակ Ջորջը  խոստովանել է, իր զոհերի թիվը, որոնք եղել են 10-ը: Ավելին՝ սկզբնաղբյուր կայքում

В Бейруте арестованы братья – сирийские армяне, совершившие убийства с особой жестокостью: Армянский Голос
Джордж и Мишель Даниелян входили в число 10 самых опасных убийц на Ближнем Востоке. Об этом сообщают несколько ливанских источников. Они – братья – сирийские армяне, долгое время живущие в Ливане и наводящие ужас на население Бейрута. Как сообщает Tayyar.org, они выбирали и убивали своих жертв с особой жестокостью и хладнокровием. С апреля 2011 года по ноябрь 2016 года в Бейруте произошло 11 убийств, в которых участвовали братья – сирийские армяне. Большинство убитых были водителями такси, а также одна женщина и офицер ливанской армии. Отмечается, что все случаи убийства были похожи друг на друга: в темноте из пистолета 7,5-милимметрового калибра выстрел в голову человека, труп бросали на дорогу, автомобиль поджигали. А преступление организовывали так, чтобы казалось, что совершили кражу. Источник сообщает, что полиция Бейрута осуществила оперативные мероприятия, прибегла к особым действиям, чтобы суметь поймать преступников, раскрыть их преступное деяние. Поэтому сотрудники полиции переоделись водителями такси, однако безуспешно. По сообщению источника, в ночь с 11 на 12 ноября стало завершением злодеяний братьев Даниелян, когда отделения розыска сил национальной безопасности смогло их арестовать. Во время допроса Джордж признал, что число убитых было 10. Подробнее - на сайте-источнике