Փաստեր՝ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբին. ԼՂՀ ՊՆ
Երեկ ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահների հետ ունեցածհանդիպման ժամանակ Ադրբեջանի պաշտպանության նախարարի արտահայտած այն միտքը, որ «ի տարբերություն հակառակորդի՝ մենք չենք կռվում կանանց և երեխաներիհետ», թերևս, կարելի է համարել ցինիկության գագաթնակետ, մանավանդ, եթե դիտում ենք այս լուսանկարը…
Իսկ լուսանկարում ԼՂՀՄարտակերտի շրջանի Թալիշ գյուղի տարեցներ Վալերա և Ռազմելա Խալափյաններն են, որոնց Ադրբեջանի «հումանիստ» նախարար Հասանովի ղեկավարած «հզոր բանակի» ասկյարները բարբարոսաբար գնդակահարել, իսկ այնուհետև վայրենի մոլուցքով կտրել են նրանց ականջները…
Այսքանից հետո, թե ով է «կռվում կանանց և երեխաների հետ» և ազնվության ինչպիսի որակներով է օժտված նախկին ոստիկանապետ, իսկ այսօր իրեն պաշտպանության նախարար համարող Զաքիր Ասկեր օղլու Հասանովը, ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի համանախագահներին կխնդրեինք դատել փաստերով:

МО НКР: Факты для Минской группы ОБСЕ
Накануне на встрече с сопредседателями МГ ОБСЕ заявление Минобороны Азербайджана о том, что «в отличие от противника мы не сражаемся с женщинами и детьми» является верхом цинизма, тем более при просмотре фотографий.
На фотографии изображены жители села Талыш Мартакертского района НКР – Валера и Размела Халапяну, которых аскяры «мощной армии» во главе с «гуманистом» Гасановым варварски расстреляли, а затем отрезали им уши…
Мы попросили бы сопредседателей МГ ОБСЕ судить по фактам о том, кто сражается против женщин и детей, а также каковы личные качества бывшего начальника полиции, а сейчас мнящего себя министром обороны Закира Аскера оглу Гасанова.