Այսօրվանից՝ նոր արագաչափեր
Ճանապարհային ոստիկանությունը տեղեկացնում է, որ շարունակվում են Երևան քաղաքում երթևեկության նկատմամբ վերահսկողության և իրավախախտումների արձանագրման արագաչափ սարքերի տեղադրման աշխատանքները:
Մասնավորապես 2014 թվականի դեկտեմբերի 15-ից գործարկվելու են հետևյալ վայրերում տեղադրված երթևեկության նկատմամբ վերահսկողության և իրավախախտումների արձանագրման արագաչափ սարքերը.
1.Ք. Երևան, Իսակովի պողոտա՝ թիվ 80 դպրոցի հարևանությամբ՝ երկու արագաչափ երկու ուղղություններով՝ որտեղ երթևեկության թույլատրելի արագությունը 60 կմ/ժ է:
2.Ք. Երևան, Փիրումյանների փողոց՝ մեկ արագաչափ երկու ուղղություններով, որտեղ երթևեկության թույլատրելի արագությունը 60 կմ/ժ է:

С сегодняшнего дня – новые спидометры
Дорожная полиция сообщает, что продолжаются работы по контролю над движением и размещение спидометрических устройство, фиксирующих правонарушения. В частности с 15 декабря 2014 года будут применятьсля спидометрические устройства контроля над движением и правонарушениями, размещенные в следующих местах:
- г. Ереван, проспект Исакова, вблизи школы N 80 – два спидометра в двух направлениях, где допустимая скорость движения – 60 км/ч.
- г. Ереван, улица Пирумянов – один спидометр по двум направлениям, где допустимая скорость движения – 60 км/ч.