«Արմավիա»-ի ինքնաթիռը վաճառվում է 700 մլն դրամով
Վաճառվում է սնանկ ճանաչված «Արմավիա» ընկերության ինքնաթիռներից մեկը։ Համացանցում հայտնվել է «Bombardier CRJ 200» կոչվող ինքնաթիռի վաճառքի մասին ազդարարող հայտարարությունը։ Նշվում է, որ ուղևորատար ինքնաթիռն արտադրվել է 1998 թվականին, գինը՝ 700,000,000 ՀՀ դրամ։
Ինքնաթիռը գրավադրված է «Ամերիաբանկ»-ում։
Բանկից «Ա1+»-ին հայտնեցին. «Գրավադրված ինքնաթիռ է, չեն կարողանում սպասարկել, դրա համար էլ վաճառում են»։ Աշխատակիցն, ով չցանկացավ ներկայանալ նաև ասաց, որ իրենց մոտ միայն այս մի ինքնաթիռն է. «Չգիտեմ, մյուս բանկերում կա նման ինքնաթիռ, թե ոչ սակայն մեզ մոտ այս մեկն է»։

Самолет компании "Армавиа" продается за 700 млн драм
Продается самолет компании "Армавиа", которая была признана банкротом. В интернете появилось сообщение о продаже самолета «Bombardier CRJ 200». Отмечается, что пассажирский самолёт был произведен в 1998 году, стоимость - 700,000,000 драм РА.
Авиалайнер находится под залогом в "Америа Банке".
Из банка корреспонденту "А1+" сообщили: "Самолет находится под залогом, не могут осуществлять его обслуживание, поэтому и продают". Сотрудник, не захотевший представиться, добавил, что у них под залогом находится только этот авиалайнер: "Не знаю, в других банках есть или нет. У нас только этот".