491277510_1439544680758203_1927946281787263549_n
Առանձնապես խոշոր չափերով ավազակությունը՝ բեմադրություն․ Արարատի մարզի քրեական ոստիկանների բացահայտումը․ կան ձերբակալվածներ
Ապրիլի 10-ին՝ ժամը 23։14-ին, ՆԳՆ ոստիկանության օպերատիվ կառավարման կենտրոն ահազանգած 42-ամյա տղամարդը հայտնել էր, որ ինկասացիայի գործ է անում և Մասիս քաղաքից Երևանի Չարբախ թաղամաս տանող հատվածում երեք անձինք փակել են իր ավտոմեքենայի ճանապարհը, հարվածել իրեն ու հափշտակել գումար։
Դեպքի վայր մեկնած պարեկներին ահազանգողը պատմել էր նույնը՝ հավելելով, որ հարձակում գործած անձինք եղել են դիմակավորված ու հափշտակել են շուրջ 9․200․000 ՀՀ դրամ։ Դեպքի առթիվ ՀՀ ՔԿ Մասիսի քննչական բաժնում նախաձեռնվեց քրեական վարույթ՝ առանձնապես խոշոր չափերով ավազակության հատկանիշներով։ Նախաքննության ընթացքում ձեռնարկվեցին օպերատիվ-հետախուզական մի շարք միջոցառումներ։
Քրեական ոստիկանության գլխավոր վարչության Արարատի մարզային վարչության քրեական ոստիկանները, համագործակցելով Մասիսի բաժնի համայնքային ոստիկանների հետ, պարզեցին, որ կատարվածը, այսպես ասած՝ առանձնապես ծանր հանցագործության բեմականացում է, մասնավորապես՝ ոստիկանություն ահազանգած անձի և նրա մտերիմ Մասիսի բնակիչ 26-ամյա մի երիտասարդի պայմանավորվածության արդյունք։ Վերջինս ապրիլի 10-ին՝ ժամը 22։30-ի սահմաններում, Մասիսից մայրաքաղաքի Չարբախ թաղամաս տանող ճանապարհին, որտեղ տեսախցիկներ չկան, հարվածել է ոստիկանություն ահազանգած անձի դեմքին ու վերցրել նրա մոտ եղած, նախնական տվյալներով՝ 9․000․000 ՀՀ դրամը։
Մասիսի բնակիչ 26-ամյա երիտասարդը հայտնաբերվել ու ներկայացվել է Մասիսի քննչական բաժին։ Նախաքննական մարմին ներկայացվել է նաև ոստիկանություն ահազանգած և իրականությանը չհամապատասխանող տեղեկություններ հայտնած անձը։ Երկուսն էլ ձերբակալվել են։
Հետագա քննչական գործողությունների և օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում հայտնաբերվել է գումարի մեծ մասը։ Նախաքննությամբ հանգամանքները պարզվում են։

Поддержи А1+!Разбой в особо крупных размерах оказался инсценировкой: раскрытие уголовной полиции Араратской области — есть задержанные
10 апреля в 23:14 в Оперативный центр управления полиции Министерства внутренних дел Армении поступил звонок от 42-летнего мужчины, заявившего, что работает инкассатором и что на участке дороги от города Масис до ереванского района Чарбах трое неизвестных перегородили ему путь, избили и похитили деньги.
Прибывшим на место происшествия патрульным заявитель рассказал то же самое, добавив, что нападавшие были в масках и похитили около 9 200 000 драмов. По данному факту в Следственном отделе Масиса Следственного комитета Армении было возбуждено уголовное дело по признакам разбоя в особо крупных размерах. В ходе предварительного следствия были предприняты различные оперативно-розыскные мероприятия.
Сотрудники уголовной полиции Араратского областного управления Главного управления уголовной полиции, в сотрудничестве с участковыми полицейскими Масиса, выяснили, что происшествие на самом деле было инсценировкой тяжкого преступления. Как оказалось, все было результатом сговора между звонившим в полицию и его знакомым — 26-летним жителем Масиса. Последний 10 апреля примерно в 22:30, на участке дороги между Масисом и районом Чарбах, где нет камер видеонаблюдения, ударил заявителя по лицу и забрал у него, по предварительным данным, 9 000 000 драмов.
26-летний житель Масиса был обнаружен и доставлен в Следственный отдел Масиса. Также был представлен и сам заявитель, предоставивший ложную информацию. Оба были задержаны.
В результате дальнейших следственных действий и оперативно-розыскных мероприятий была обнаружена большая часть похищенной суммы. Обстоятельства продолжают выясняться в рамках предварительного следствия.