Վարչապետն ընդունել է ՄԱԿ-ի Կենսաբանական բազմազանության մասին կոնվենցիայի գործադիր քարտուղարին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է ՄԱԿ-ի Կենսաբանական բազմազանության մասին կոնվենցիայի գործադիր քարտուղար Աստրիդ Շումեյքերին:
Վարչապետը ողջունել է տիկին Շումեյքերի այցը և նշել, որ այն հնարավորություն կտա քննարկել Հայաստանում անցկացվելիք COP17 համաժողովի կազմակերպման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքների ընթացքն ու առաջիկա անելիքները: Նիկոլ Փաշինյանը կարևորել է ակտիվ համագործակցությունը և աջակցությունը՝ նախապատրաստական աշխատանքներն արդյունավետ իրականացնելու նպատակով: Երկրի ղեկավարն ընդգծել է, որ Հայաստանի Կառավարությունը կներդնի բոլոր ջանքերը՝ միջոցառումը լավագույնս անցկացնելու համար:
Աստրիդ Շումեյքերի խոսքով՝ հաշվի առնելով այն, որ միջոցառման կազմակերպման աշխատանքները համակարգում է Վարչապետի աշխատակազմը՝ վստահություն է հաղորդում, որ այն կանցկացվի բարձր մակարդակով: ՄԱԿ-ի Կենսաբանական բազմազանության մասին կոնվենցիայի գործադիր քարտուղարը հավելել է, որ միջոցառման անցկացման նախաձեռնությունը վկայում է կենսաբազմազանության ոլորտի օրակարգն առաջ մղելու գործում ՀՀ Կառավարության շահագրգռվածության մասին:
Զրուցակիցները քննարկել են COP17-ի օրակարգին և առաջիկայում նախատեսվող աշխատանքներին վերաբերող հարցեր:

Премьер-министр принял исполнительного секретаря Конвенции ООН о биологическом разнообразии
Поддержи А1+!Премьер-министр Никол Пашинян принял исполнительного секретаря Конвенции ООН о биологическом разнообразии Астрид Шомакер (Astrid Schomaker).
Как сообщили Арменпресс в Департаменте информации и по связям с общественностью аппарата премьер-министра Армении, Никол Пашинян приветствовал визит г-жи Шомакер и отметил, что этот визит позволит обсудить ход работ по организации конференции COP17 в Армении и предстоящие задачи.
Премьер-министр подчеркнул важность активного сотрудничества и поддержки в контексте эффективной реализации подготовительных работ. Глава государства подчеркнул, что правительство Армении приложит все усилия для проведения мероприятия наилучшим образом.
По словам Астрид Шомакер, тот факт, что организация мероприятия координируется аппаратом премьер-министра, внушает уверенность, что оно пройдет на высоком уровне. Исполнительный секретарь Конвенции ООН о биологическом разнообразии добавила, что инициатива проведения мероприятия свидетельствует о заинтересованности правительства Республики Армения в продвижении повестки в сфере биоразнообразия.