Ալեն Սիմոնյանը հանդիպել է Ֆլանդրիայի խորհրդարանի նախագահի հետ (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինԱշխատանքային այցով Բելգիայում գտնվող ՀՀ ԱԺ նախագահ Ալեն Սիմոնյանի գլխավորած պատվիրակությունը փետրվարի 6-ին այցելել է Ֆլանդրիայի խորհրդարան: Ալեն Սիմոնյանը Ֆլանդրիայի խորհրդարանի նախագահ Ֆղեյա Ֆան Դեն Բոսխի հետ քննարկել է միջխորհրդարանական համագործակցությանը եւ Հայաստան-ԵՄ հարաբերություններին վերաբերող հարցերի լայն շրջանակ:
Զրուցակիցների քննարկումների կենտրոնում են եղել նաեւ խաղաղության պայմանագրին, տարածաշրջանային զարգացումներին եւ Ադրբեջանում պահվող հայ գերիների խնդրին վերաբերող հարցերը

Ален Симонян встретился со спикером парламента Фландрии (видео)
Поддержи А1+!Делегация во главе со спикером Национального собрания Армении Аленом Симоняном, находящаяся с рабочим визитом в Бельгии, 6 февраля посетила Парламент Фландрии.
В НС сообщили, что Ален Симонян и председатель Парламента Фландрии Фейя Ван ден Бош обсудили широкий круг вопросов, касающихся межпарламентского сотрудничества и отношений Армения-ЕС.
Собеседники также обсудили вопросы, связанные с мирным договором, региональными событиями и проблемой армянских пленных, содержащихся в Азербайджане.