Վլադիմիր Վարդանյանն ընտրվել է ԵԽԽՎ-ում Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության խմբակցության փոխնախագահ
Հայաստանի Ազգային ժողովի «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր, ԵԽԽՎ հայաստանյան պատվիրակության անդամ Վլադիմիր Վարդանյանն ընտրվել է Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովում (ԵԽԽՎ) Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության խմբակցության փոխնախագահ։
Այդ մասին «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում գրել է Վլադիմիր Վարդանյանը։
«Ընտրվել եմ Եվրոպայի խորհրդի խորհրդարանական վեհաժողովում (ԵԽԽՎ) Եվրոպական ժողովրդական կուսակցության խմբակցության փոխնախագահ»,- գրել է պատգամավորը։
Ավելի վաղ հայտնի էր դարձել, որ ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր խմբակցության պատգամավոր Սոնա Ղազարյանը վերընտրվել եմ ԵԽԽՎ-ի Երիտասարդության և ապագայի հասարակության ենթահանձնաժողովի փոխնախագահի պաշտոնում։
ՀՀ ԱԺ «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցության պատգամավոր Արուսյակ Ջուլհակյանն էլ ընտրվել է ԵԽԽՎ փոխնախագահի պաշտոնում։

Поддержи А1+!Депутат фракции «Гражданский договор» Национального собрания Армении, член армянской делегации в Парламентской ассамблее Совета Европы (ПАСЕ) Владимир Варданян избран вице-президентом фракции Европейской народной партии в ПАСЕ.
Об этом Владимир Варданян написал на своей странице в Facebook.
«Я был избран вице-президентом фракции Европейской народной партии в Парламентской ассамблее Совета Европы (ПАСЕ)», - написал депутат.
Ранее стало известно, что депутат фракции «Гражданский договор» НС РА Сона Казарян переизбрана на пост заместителя председателя подкомитета ПАСЕ «Молодежь и общество будущего».
На пост вице-президента ПАСЕ также была избрана депутат фракции «Гражданское согласие» НС РА Арусяк Джулхакян.