Փաշինյանն ընդունել է Գարո Փայլանին, Յուջին Ռումերին և Թոմաս դե Վաալին (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Միջազգային խաղաղության «Քարնեգի» հիմնադրամի ներկայացուցիչներ՝ Գարո Փայլանին, Յուջին Ռումերին և Թոմաս դե Վաալին:
Վարչապետը ողջունել է նրանց այցը Հայաստան, հիմնադրամի հետաքրքրվածությունը տարածաշրջանի նկատմամբ և պատասխանել մի շարք հարցերի:
Մասնավորապես, անդրադարձ է կատարվել Հայաստանի և Ադրբեջանի միջև խաղաղության գործընթացին, սահմանազատմանը, տարածաշրջանային հաղորդուղիների ապաշրջափակման հնարավորություններին և այդ համատեքստում ՀՀ Կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծին, ինչպես նաև Հայաստան-Թուրքիա հարաբերությունների կարգավորմանը:

Пашинян принял Гаро Пайлана, Юджина Румера и Томаса де Ваала (видео)
Премьер-министр Никол Пашинян принял представителей Фонда Карнеги за международный мир Гаро Пайлана, Юджина Румера и Томаса де Ваала.
Премьер-министр приветствовал их визит в Армению, интерес фонда к региону и ответил на ряд вопросов.
В частности, были затронуты мирный процесс между Арменией и Азербайджаном, делимитация границы, возможности разблокирования региональных коммуникаций и в этом контексте разработанный правительством Республики Армения проект «Перекресток мира», а также нормализация армяно-турецких отношений.