ՆԳ նախարարն ընդունել է Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպանին
Ներքին գործերի նախարար Արփինե Սարգսյանը հունվարի 24-ին ընդունել է Հայաստանում Ղազախստանի Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Բոլատ Իմանբաևին։
Ողջունելով հյուրին՝ Արփինե Սարգսյանը կարևորել է երկու երկրների միջև փոխգործակցությունը՝ մասնավորապես իրավապահ և միգրացիոն ոլորտներում։
Բոլատ Իմանբաևը շնորհավորել է Արփինե Սարգսյանին նշանակման կապակցությամբ՝ փոխանցելով նաև Ղազախստանի Հանրապետության Ներքին գործերի նախարարի շնորհավորանքը։
ՆԳ նախարարն ընդգծելով միգրացիոն ոլորտում նախարարության որդեգրած սկզբունքները՝ կարևորել է այդ համատեքստում թվայնացման համակարգերի ներդրման, տվյալների պաշտպանության ու հանրային անվտանգության ապահովման ամրապնդման ուղղությամբ կատարվող աշխատանքները։

Поддержи А1+!Министр внутренних дел Республики Армения Арпине Саркисян приняла чрезвычайного и полномочного посла Республики Казахстан Болата Иманбаева.
В ходе встречи Арпине Саркисян подчеркнула важность сотрудничества между двумя странами, особенно в правоохранительной и миграционной сферах.
Болат Иманбаев поздравил Арпине Саркисян с назначением, передав также поздравления министра внутренних дел Республики Казахстан.
Министр внутренних дел, акцентируя внимание на принципах, принятых министерством в сфере миграции, подчеркнула неибходимость проводимой в этом контексте работы по внедрению цифровых систем, усилению защиты данных и обеспечению общественной безопасности.