Արմեն Գրիգորյանը շնորհավորել է Մայքլ Ուոլցին ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական նշանակվելու կապակցությամբ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ ԱԽ քարտուղար Արմեն Գրիգորյանը շնորհավորել է Մայքլ Ուոլցին ԱՄՆ նախագահ Դոնալդ Թրամփի ազգային անվտանգության հարցերով խորհրդական նշանակվելու կապակցությամբ:
ԱԽ քարտուղարը հաջողություններ է մաղթել Մ.Ուոլցին իր գործունեության մեջ և վստահությամբ ընդգծել, որ Հայաստան-ԱՄՆ երկկողմ հարաբերությունները զարգանալու մեծ ներուժ ունեն ու Հայաստանը պատրաստակամ է այդ հարցում:
Ա.Գրիգորյանը որպես ձեռքբերում նշել է հունվարի 14-ին Վաշինգտոնում ստորագրված Հայաստանի Հանրապետության և Ամերիկայի Միացյալ Նահանգների միջև Ռազմավարական գործընկերության մասին կանոնադրությունը և կարևորել երկկողմ փոխշահավետ օրակարգի առաջմղումը:

Поддержи А1+!Секретарь Совета безопасности Армении Армен Григорян поздравил Майкла Уолтца с назначением на должность советника президента США по национальной безопасности.
В Аппарате Совета безопасности РА сообщили, что Армен Григорян пожелал Майклу Уолтцу успехов в его деятельности и подчеркнул, что двусторонние отношения Армения - США имеют большой потенциал развития и Армения готова к этому.
Секретарь Совета безопасности Армении отметил в качестве достижения подписанный 14 января в Вашингтоне Устав о стратегическом партнерстве между Республикой Армения и Соединенными Штатами Америки и подчеркнул важность продвижения двусторонней взаимовыгодной повестки.