Աջակցիր «Ա1+»-ինՀՀ ԱԺ նախագահի տեղակալ Ռուբեն Ռուբինյանը հունվարի 14-ին ընդունել է ԻԻՀ Մեջլիսի Իրան-Հայաստան բարեկամական խմբի պատվիրակությանը:
Ողջունելով պատվիրակության անդամներին` Ռուբեն Ռուբինյանը նշել է, որ Հայաստանը շատ է կարեւորում հազարամյա բարեկամությունն Իրանի հետ: Նա նշել է, որ վերջին տարիներին երկու երկրների միջեւ զգալիորեն ակտիվացել է քաղաքական երկխոսությունը եւ համագործակցությունը:
ԱԺ նախագահի տեղակալն ընդգծել է միջխորհրդարանական համագործակցության, պատգամավորական բարեկամական խմբերի գործունեության կարեւորությունը` այն համարելով առանցքային հարթակ նաեւ Հայաստանի եւ Իրանի ժողովուրդների միջեւ հարաբերությունների ամրապնդման հարցում:
Անդրադարձ է կատարվել տարածաշրջանում անվտանգության, ինչպես նաեւ խաղաղություն հաստատելու նպատակով իրականացվող քայլերին:

14 января вице-спикер Национального собрания Республики Армения Рубен Рубинян принял делегацию Группы дружбы Иран-Армения Меджлиса Исламской Республики Иран.
Рубен Рубинян отметил, что Армения придает большое значение тысячелетней дружбе с Ираном. Он отметил, что в последние годы значительно активизировались политический диалог и сотрудничество между двумя странами.
Вице-спикер подчеркнул важность межпарламентского сотрудничества и деятельности парламентских групп дружбы, посчитав это ключевой площадкой в укреплении отношений между народами Армении и Ирана.