Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Եվրոպական խորհրդի նախագահ Անտոնիու Կոշտայի հետ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՏեղի է ունեցել վարչապետ Փաշինյանի հեռախոսազրույցը Եվրոպական խորհրդի նախագահ Անտոնիու Կոշտայի հետ:
Վարչապետը Եվրոպական խորհրդի նախագահին շնորհավորել է բարձր պաշտոնում ընտրվելու առիթով, հաջողություններ մաղթել, ինչպես նաեւ գոհունակություն արտահայտել Հայաստան-ԵՄ համագործակցության ընթացիկ վիճակի վերաբերյալ:
Նախագահ Կոշտայի հարցին ի պատասխան վարչապետ Փաշինյանը նրան տեղեկացրել է Հայաստան-Ադրբեջան խաղաղության գործընթացի ընթացիկ վիճակի մասին եւ ընդգծել, որ Հայաստանի Կառավարությունը չի շեղվելու խաղաղության օրակարգից:

Поддержи А1+!Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян провел телефонный разговор с председателем Европейского совета Антониу Коштой.
Премьер-министр поздравил главу Европейского совета по случаю избрания на высокий пост, пожелал ему успехов, а также выразил удовлетворение нынешним состоянием сотрудничества Армения-ЕС.
В ответ на вопрос президента Кошты премьер-министр Пашинян проинформировал его о нынешнем состоянии армяно-азербайджанского мирного процесса и подчеркнул, что правительство Армении не отступит от мирной повестки.