Վարչապետի գլխավորությամբ քննարկվել է 2024 թ. 9 ամսվա պետական բյուջեի կատարողականի հաշվետվությունը (տեսանյութ)
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի գլխավորությամբ Կառավարությունում տեղի է ունեցել խորհրդակցություն, որի ընթացքում ներկայացվել է ՀՀ 2024 թվականի 9 ամիսների պետական բյուջեի կատարման վերաբերյալ հաշվետվությունը:
Ֆինանսների նախարարության կողմից ներկայացվել են հաշվետու ժամանակահատվածում մակրոտնտեսական ընթացիկ զարգացումները, հիմնական արդյունքները: Անդրադարձ է կատարվել նաև տնտեսական ակտիվությանը նպաստող գործոններին, արտահանման և ներմուծման դինամիկային, աշխատանքի շուկայի զարգացումներին, պետական բյուջեի հարկային եկամուտներին:
Հաջորդիվ՝ քննարկվել են պետական բյուջեում կատարված վերաբաշխումներին, ՀՀ Կառավարության պահուստային ֆոնդից հատկացումներին և վերաբաշխումներին, առաջարկվող հարկաբյուջետային և վարչարարության միջոցառումներին, 2024թ. պետական բյուջեի արդյունավետ իրականացմանը վերաբերող հարցեր:

Под председательством премьер-министра обсужден отчет об исполнении государственного бюджета за 9 месяцев 2024 года (видео)
Поддержи А1+!Под председательством премьер-министра Никола Пашиняна в правительстве состоялось совещание, в ходе которого был представлен отчет об исполнении государственного бюджета Республики Армения за 9 месяцев 2024 года.
Министерство финансов представило текущие макроэкономические развития, основные результаты за отчетный период. Были затронуты способствующие экономической активности факторы, динамика экспорта и импорта, развитие рынка труда и налоговые поступления в государственный бюджет.
Затем были обсуждены вопросы, связанные с произведенными в государственном бюджете перераспределениями, ассигнованиями и перераспределениями из резервного фонда правительства, предлагаемыми фискальными и административными мероприятиями, эффективным исполнением государственного бюджета на 2024 год.