Աննա Վարդապետյանն ընդունել է ՀՀ ում Չինաստանի գործերի հավատարմատար Չեն Մինին (տեսանյութ)
Հայաստանի Հանրապետության գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանն այսօր ընդունել է ՀՀ-ում Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության գործերի հավատարմատար Չեն Մինին:
Աննա Վարդապետյանը շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանում Չինաստանի գործերի հավատարմատարին հանդիպումը նախաձեռնելու համար և կարևորել ոլորտային հարցերի և խնդիրների արդյունավետ լուծմանը նպաստող նման ձևաչափով աշխատանքային հանդիպումները:
Հանդիպման ընթացքում անդրադարձ է կատարվել իրավական փոխօգնության ոլորտում երկուստեք հետաքրքրություն ներկայացնող մի շարք հարցերի, քննարկվել է անդրազգային հանցավորության դեմ պայքարում համագործակցությունը:

Анна Вардапетян приняла временного поверенного в делах Китая в РА Чэнь Миня (видео)
22 ноября генеральный прокурор Республики Армения Анна Вардапетян приняла временного поверенного в делах посольства Китайской Народной Республики в Армении Чэнь Мина.
Генпрокуратура сообщает, что Анна Вардапетян поблагодарила дипломата за инициацию встречи и подчеркнула важность рабочих встреч в таком формате, способствующих эффективному решению отраслевых вопросов и проблем.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, представляющие взаимный интерес в сфере правовой взаимопомощи и сотрудничества в борьбе с транснациональной преступностью.