Հակակոռուպցիոն կոմիտեի նախագահ Սասուն Խաչատրյանն ազատման դիմում է գրել
«Արմենպրես»-ի հետ զրույցում տեղեկությունը հաստատեցին Հակակոռուպցիոն կոմիտեի լրատվական ծառայությունից։
Մամուլում շրջանառվող լուրերի համաձայն՝ ՀՀ կառավարությունում լուրջ կադրային փոփոխություններ են սպասվում։ Ըստ տարածվող լուրերի՝ հրաժարական են ներկայացրել նաև ՊԵԿ նախագահ Ռուստամ Բադասյանը, Քննչական կոմիտեի նախագահ Արգիշտի Քյարամյանը, ՆԳ նախարար Վահե Ղազարյանը և ՏԿԵ նախարար Գնել Սանոսյանը։
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը նոյեմբերի 15-ի նիստում դժգոհություն էր հայտնել իրավապահ մարմինների և դատական համակարգի աշխատանքից՝ նշելով, որ իր համբերության բաժակը լցվել է և կայացնելու է որոշումներ։
Նոյեմբերի 18-ին հրաժարականի մասին հայտնեց ՀՀ բարձրագույն դատական խորհրդի նախագահ Կարեն Անդրեասյանը։
Սասուն Խաչատրյանը Հակակոռուպցիոն կոմիտեն ղեկավարում էր 2021 թվականից, մինչ այդ՝ 2018 թվականից նա զբաղեցնում էր Հատուկ քննչական ծառայության պետի պաշտոնը։

Поддержи А1+!Председатель Антикоррупционного комитета Армении Сасун Хачатрян подал заявление об отставке.
В администрации ожидаются серьезные кадровые изменения. Согласно сообщению, заявление об отставке подали также председатель КГБ Рустам Бадасян, председатель Следственного комитета Аргишти Кярамян, министр внутренних дел Ваге Казарян и министр ТУИ Гнел Саносян.
Премьер-министр Никол Пашинян на заседании 15 ноября выразил недовольство работой правоохранительных органов и судебной системы, заявив, что его чаша терпения переполнилась и он примет решения.
18 ноября председатель Высшего судебного совета РА Карен Андреасян объявил о своей отставке.
Сасун Хачатрян возглавлял Антикоррупционный комитет с 2021 года - по сей день, с 2018 года он занимал пост руководителя Специальной следственной службы.