Վարչապետն ընդունել է ԵՆԲ փոխնախագահին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Եվրոպական ներդրումային բանկի փոխնախագահ Թերեզա Չերվինսկային:
Վարչապետը կարևորել է ՀՀ Կառավարության և ԵՆԲ-ի միջև արդյունավետ համագործակցությունը, այդ թվում՝ ճանապարհաշինության, ենթակառուցվածքների զարգացման, էներգետիկայի, ջրային ոլորտի և այլ ուղղություններով:
Թերեզա Չեվինսկայան նշել է, որ ԵՆԲ-ն պատրաստ է շարունակելու փոխգործակցությունը ՀՀ Կառավարության առաջնահերթությունների և ռազմավարական ծրագրերի իրականացման գործում:
Այս համատեքստում, կողմերը կարևորել են Հյուսիս-հարավ ավտոճանապարհի, Երևանի էներգաարդյունավետության բարձրացման և այլ ծրագրերի կյանքի կոչումը:
Մտքեր են փոխանակվել հետագա նախագծերի իրականացման հնարավորությունների, ՀՀ Կառավարության «Խաղաղության խաչմերուկ» նախագծի և այլ հարցերի շուրջ:

Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян принял вице-президента Европейского инвестиционного банка Терезу Червинскую.
Никол Пашинян подчеркнул эффективное сотрудничество между правительством РА и Европейским инвестиционным банком, в том числе в дорожном строительстве, развитии инфраструктур, энергетике, водном секторе и других направлениях.
Тереза ​​Червинская отметила, что ЕИБ готов продолжить сотрудничество в реализации приоритетных и стратегических проектов правительства РА.
В этом контексте стороны подчеркнули важность реализации проекта автодороги “Север-Юг”, повышения энергоэффективности Еревана и других проектов.
Состоялся обмен мнениями о возможностях реализации дальнейших проектов, проекте правительства РА “Перекресток мира” и по другим вопросам.