Բարերար Կարեն Վարդանյանը 119 մլն. դրամ աջակցություն է տրամադրել ռազմամարզական 2 վարժարաններին (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՌազմական ոլորտի ապագա մասնագետները մարզվելու լայն հնարավորություններ կունենան: «Տիգրան Մեծ»-ի անվան ռազմամարզական հատուկ վարժարանն ու «Արամ Մանուկյան»-ի անվան մարզառազմական մասնագիտացված վարժարանը համալրվել են ժամանակակից մարզագույքով, նորոգվել են մարզադահլիճները, անցկացվել է ջեռուցման համակարգ:
Ռազմամարզական հաստատությունների համար ձեռք է բերվել նաև 3 ավտոբուս՝ սաների տեղափոխումը տնից կրթական հաստատություն և հակառակ ուղղությամբ հարմարավետ կազմակերպելու համար:
Ծրագիրն իրականացվել է բարերար Կարեն Վարդանյանի ֆինանսավորման շնորհիվ: Ընդհանուր բյուջեն կազմել է 119 մլն դրամ:

Меценат Карен Варданян предоставил двум военно-спортивным колледжам 119 млн драмов. (видео)
Поддержи А1+!Будущие военные специалисты будут иметь широкие возможности для физической подготовки. Военно-спортивная специальная гимназия имени Тиграна Меца и Специализированный военно-спортивный колледж имени Арама Манукяна были оснащены современным спортивным инвентарем, отремонтированы спортзалы, установлена система отопления.
Для организации перевозки учащихся из дома в учебное заведение и обратно, для военно-спортивных учреждений приобретены также 3 автобуса.
Программа была осуществлена благодаря финансированию со стороны мецената Карена Варданяна. Общий бюджет составил 119 миллионов драмов.