464401429_10160905645376799_1315799800414240373_n
Այսօր, հոկտեմբերի 24-ին, ՀՀ Առաջին Նախագահ Լեւոն Տեր-Պետրոսյանն իր առանձնատանը հանդիպել է Հայաստանում Ֆրանսիայի Արտակարգ եւ լիազոր դեսպան պարոն Օլիվիե Դըկոտինյիի հետ։
Դեսպանի խնդրանքով Նախագահը անդրադարձել է Հայաստանի ներքին եւ արտաքին քաղաքական խնդիրներին։ Միաժամանակ նա շնորհակալություն է հայտնել մեր երկրի ներկայիս ծանր իրավիճակում Ֆրանսիայի կառավարության դրսեւորած անկեղծ եւ սկզբունքային աջակցության համար։
Անդրադառնալով Հայաստանի հանդեպ Ֆրանսիայի կառավարության եւ ժողովրդի տածած ջերմ բարեկամական զգացմունքներին, Լեւոն Տեր-Պետրոսյանը հատկապես մատնանշել է Շառլ Ազնավուրի հուղարկավորության եւ Միսաք ու Մելինե Մանուշյանների աճյունները Պանթեոնում ամփոփելու հոգեցունց եւ խորհրդանշական պետական արարողությունները։

Поддержи А1+!Первый президент Армении Левон Тер-Петросян 24 октября в своей резиденции провел встречу с Чрезвычайным и Полномочным послом Франции в Армении Оливье Декотиньи.
По просьбе посла Левон Тер-Петросян коснулся внутри- и внешнеполитических проблем Армении. В то же время он поблагодарил за искреннюю и принципиальную поддержку правительства Франции в нынешней сложной ситуации в нашей стране.
Коснувшись теплых дружественных чувств французского правительства и народа к Армении, Левон Тер-Петросян особо отметил заботливые и символичные государственные церемонии похорон Шарля Азнавура и захоронения останков Мисака и Мелине Манушян в Пантеоне.