Ավետ Պողոսյանն առաջադրվել է ՀՌՀ անդամի թեկնածու
«Համաձայն ՀՀ Սահմանադրության 197-րդ հոդվածի 2-3-րդ մասերի, ինչպես նաև «Ազգային ժողովի կանոնակարգ» ՀՀ սահմանադրական օրենքի 145-րդ հոդվածի՝ ՀՀ հեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովի անդամի թափուր տեղի համար «Քաղաքացիական պայմանագիր» խմբակցությունն առաջադրել է Ավետ Վիլյամի Պողոսյանի թեկնածությունը: Հարցը քննարկվել է ԱԺ գիտության, կրթության, մշակույթի, սփյուռքի, երիտասարդության և սպորտի հարցերի մշտական հանձնաժողովի՝ հոկտեմբերի 17-ի նիստում»,- հայտնում են ԱԺ-ից:
Ավետ Պողոսյանը խոսել է կառույցի մասին՝ նշելով, որ լրահոսի զգալի հատվածը կարգավորման մասից դուրս է: Նա կարևորել է ոլորտի օրենսդրական կարգավորման հարցը, նշել, որ օրենսդրական կարգավորումները պետք է լինեն ավելի հաճախակի, փոքր քանակով՝ ելնելով պրակտիկայից: Նա նշել է, որ ինքը սկզբունքային է խոսքի ազատության հարցում և որպես հանձնաժողովի անկախ անդամ լինելու է օբյեկտիվ, պահպանելու է քաղաքական չեզոքությունը: «Վստահ եմ, որ իմ աշխատանքի արդյունքում խոսքի ազատությունն ավելի լավ վիճակում կլինի»,- ընդգծել է թեկնածուն: Ավետ Պողոսյանը պատասխանել է նաև պատգամավորների հարցերին:
Հանձնաժողովը քվեարկությամբ որոշել է ՀՀ հեռուստատեսության և ռադիոյի հանձնաժողովի անդամի պաշտոնում Ազգային ժողովին առաջարկել Ավետ Պողոսյանի թեկնածությունը:

Поддержи А1+!Согласно частям 2-3 ст.197 Конституции, а также ст.145 Конституционного закона "Регламент Национального Собрания", фракция "Гражданский договор" выдвинула кандидатуру Авета Погосяна на вакантное место члена Комиссии по телевидению и радио (КТР) Армении. 17 октября вопрос обсуждался на заседании Постоянной комиссии НС по вопросам науки, образования, культуры, диаспоры, молодежи и спорта.
Биографические данные и трудовую деятельность кандидата представил председатель комиссии С.Габриелян.
А.Погосян представил структуру, отметив, что значительная часть новостной ленты вне регулирования. Он подчеркнул важность законодательного урегулирования сферы, считая, что законодательные регулирования должны быть чаще, небольшим числом, исходя из практики. Кандидат особо выделил, что принципиален в вопросе свободы слова и как независимый член комиссии будет объективен, сохранит политический нейтралитет. "Убежден, что в итоге моей работы свобода слова окажется в лучшем состоянии", - заверил кандидат. А.Погосян также ответил на вопросы депутатов.