«Հայկական ավիաուղիներ»-ը 16 տարով ստացել է օդանավի շահագործման վկայական
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Հայկական ավիաուղիներ»-ը ՀՀ քաղաքացիական ավիացիայի կոմիտեի կողմից ստացել է օդանավի շահագործման վկայական՝ 16 տարի ժամկետով (ՕՇՎ)։
Սա կարևոր ձեռքբերում է ընկերության զարգացման, թռիչքների ուղղությունների ընդլանյման համար։ Արդեն դեկտեմբերի 20-ից կբացվի Երևան-Դելի ուղիղ չվերթը, իսկ դեկտեմբերի 1-ից կմեկնարկեն դեպի Վոլգոգրադ ուղիղ թռիչքները։ Հաջորդ տարի սպասում են նոր ու հետաքրքիր ուղղություններ։
Առաջիկայում նախատեսվում է նաև ինքնաթիռների տեխնիկական սպասարկում, ինչով պայմանավորված հոկտեմբերի 14-ից նոյեմբերի 22-ը «Հայկական ավիաուղիներ»-ի չվերթները ժամանակավորապես կդադարեցվեն։

Հայկական ավիաուղիներ
«Армянские авиалинии» получили от Комитета гражданской авиации РА сертификат эксплуатации воздушного судна на 16 лет.
В распространенном "Армянскими авиалиниями" сообщении подчеркивается, что это важное достижение для развития компании и расширения направлений полетов. Прямой рейс Ереван-Дели откроется с 20 декабря, а прямые рейсы в Волгоград начнутся с 1 декабря.
В ближайшее время планируется также техническое обслуживание самолетов, в связи с чем полеты «Армянских авиалиний» будут временно приостановлены с 14 октября по 22 ноября.