ժամանակավորապես կդադարեցվի էլեկտրամատակարարումը
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ հոկտեմբերի 14-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը`
10։00-16:00 16 թաղ․ 42, 45, 46, շենքեր, թիվ 19 պոլիկլինիկա և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Չեխովի փ․ 54 շենք և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11։00-15:00 Դավիթ Բեկի փ. 45-104 առանձնատներ, Դավիթ Բեկի 2-րդ նրբ․ 1-43 առանձնատներ,
11։00-17:00 Նալբանդյան փ. 116 շենք, Արշակունյաց պող. 18/1-18/4 շենքեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Ազատության պող. 2-6 շենքեր,
Արագածոտնի մարզ՝
11։00-17:00 Բյուրական, Արագած, Աղձք, Փարպի, Բազմաղբյուր, Ղազարավան, Անտառուտ, Օրգով և Տեղեր գյուղերն ամբողջությամբ,
10:30-12։30 Արտաշատ քաղաք՝ Մարքսի, Ներսիսյան և Շահումյան փողոցներ մասնակի,
11:00-12։00 Դաշտավան, Դարբնիկ, Զորակ և Նիզամի գյուղեր,
12:00-13։00 Գետաշեն գյուղ և Հայանիստ գյուղ մասնակի,
Վայոց Ձորի մարզ՝
10:30-12։30 Արփի գյուղ մասնակի,
10:30-15։00 Հերհեր գյուղ մասնակի,
Կոտայքի մարզ՝
10:00-14:00 Առինջ գյուղ մասնակի,
10։00-16։00 Կոտայք և Նոր-գյուղ գյուղեր մասնակի,
10։30-13։00 Աբովյան քաղաք՝ Հանրապետության փ. 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22 շենքեր, քաղաքային շուկայի տարածք, «ՎՏԲ-Հայաստանբանկ» և «Հայէկոնոմբանկ» ընկերություններ, Էլար գյուղ,
10։30-16։30 Մայակովսկի գյուղ և հարակից տարածք, Հացի գործարան, «Արմենիա տաբակո քոմփանի» ՍՊԸ, «Աբովյան» քրեակատարողական հիմնարկ, Բալահովիտ գյուղ մասնակի, Նոր Գեղի համայնք մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, «Բետոն Ուզել Առաջին» ընկերություն, «Նոր Գեղիի ակադեմիկոս Գեղամ Աղաջանյանի անվան պետական գյուղատնտեսական քոլեջ» ՊՈԱԿ և մանկապարտեզ,
11։00-16:00 Աբովյան քաղաք՝ 6, 7, 8 միկրոշրջաններ, Գառնի, Գողթ և Գեղարդ գյուղեր մասնակի,
Գեղարքունիքի մարզ՝
11։00-13:00 Մարտունի քաղաք մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11։00-16:00 Երանոս բնակավայր մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
Լոռու մարզ՝
11:00-17:00 Շնող և Թեղուտ գյուղեր,
Տավուշի մարզ՝
10:00-16:00 Դիլիջան համայնք` Շահումյան և Գայի փողոցներ մասնակի,
13:00-14:00 Իջևան քաղաք՝ Մետաղագործների, Վասիլյան փողոցներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
Շիրակի մարզ՝
11:00-14:30 Գյումրի քաղաք՝ Գարեգին Նժդեհի փ. 6 և 8 շենքեր, Իսահակյան փ. 1, 2, 3 շենքեր, Ներսես Շնորհալի փ. 25 շենք, Շչեդրինի փ. 25 շենք, 220 տնակային տարածք, «Վիվա» սուպերմարկետ, «ԱԱ Տրանզիտ» ձեռնարկություն և հարակից բաժանորդներ:

ЗАО "Электрические сети Армении" предупреждает, что в связи с проведением плановых ремонтных работы, 14 октября текущего года будет прекращено электроснабжение следующих адресов:
10։00-16:00 жилые дома 42, 45, 46 в 16-ом квартале, поликлиника N19 и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами); жилой дом 54 на улице Чехова и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами);
11։00-15:00 частные дома 45-104 на улице Давида Бека, частные дома 1-43 на 2-ом переулке Давида Бека;
11։00-17:00 жилой дом 116 на улице Налбандяна, жилые дома 18/1-18/4 на пр. Аршакуняца и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами); жилые дома 2-6 на пр. Азатутяна;
11։00-17:00 села Бюракан, Арагац, Ахдзк, Парпи, Базмахбюр, Газараван, Антарут, Оргов, Тегер;
10:30-12։30 частично улицы Маркса, Нерсисяна, Шаумяна в городе Арташат;
11:00-12։00 села Даштаван, Дарбик, Зорак, Низами;
12:00-13։00 село Геташен и частично село Айанист;
10:30-12։30 частично село Арпи;
10:30-15։00 частично село Гер-Гер;
10:00-14:00 частично село Ариндж;
10։00-16։00 частично села Котайк и Нор-гюх;
10։30-13։00 жилые дома 2, 4, 6, 8, 10, 12, 14, 16, 18, 20, 22 на улице Анрапетутяна, территория городского рынка, компании “ВТБ-Армения банк”, “Айэкономбанк” в городе Абовян; село Элар;
10։30-16։30 село Маяковский и прилегающие территории, хлебный завод, ООО “Армения Тобако Кампани”, УИУ “Абовян”; частичо село Балаовит; частично община Нор Гехи и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), компания ‘Бетон Узел Арачин”, ГНКО “Государственный сельскохозяйственный колледж им. Академика Гегама Агаджаняна в Нор Гехи” и детский сад;
11։00-16:00 6, 7, 8 микрорайоны в городе Абовян; частично села Гарни, Гохт, Гегард;
11։00-13:00 частично город Мартуни и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами);
11։00-16:00 частично населенный пункт Еранос и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами);
11:00-17:00 села Шнох и Техут;
10:00-16:00 частично улицы Шаумяна, Гая в общине Дилижан;
13:00-14:00 улицы Метагагорцнери, Василян и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами) в городе Иджеван;
11:00-14:30 жилые дома 6, 8 на улице Г. Нжде, жилые дома 1, 2, 3 на улице Исаакяна, жилой дом 25 на улице Нерсеса Шнорали, жилой дом 25 на улице Щедрина, территория домика N220, супермаркет “Вива”, предприятие “АА Транзит” и прилегающие абоненты в городе Абовян.