Barerar.am` նոր հարթակ, որը հնարավորություն է տալիս անմիջականորեն և առանց միջնորդի օգնել կարիքավոր ընտանիքներին
«Վարդանյան Ընտանիք» բարեգործական հիմնադրամի նախաձեռնությամբ և ֆինանսավորմամբ գործարկվել է բարեգործական նոր հարթակ՝ Barerar.am կայքը և հավելվածը, որի նպատակն է հնարավորություն ստեղծել առանց միջնորդի օգնելու կարիքավոր ընտանիքներին:
Հարթակում ներկայացվում են երեխա ունեցող նպաստառու (սոցիալապես անապահով), ծայրահեղ ծանր պայմաններում գտնվող ընտանիքներ: Բարերարից օգնությունը ընտանիքներին հասնում է անմիջականորեն՝ առանց որևէ ֆիզիկական անձի կամ կազմակերպության միջնորդության:
Ընտանիքներին օգնելու համար յուրաքանչյուր անձ կարող է կատարել գումարի փոխանցում ընտանիքի ծնողի հաշվեհամարին կամ IDram, TelCell վճարային համակարգերի միջոցով:  Այն քաղաքացիները, ովքեր ցանկություն կունենան  ընտանիքի հետ ծանոթանալ, կարող են զանգահարել հարթակում ներկայացված հեռախոսահամարով, կատարել տեսազանգ, կամ անմիջապես այցելել ընտանիքին՝ հարթակում նշված հասցեով:
«Վարդանյան Ընտանիք» բարեգործական հիմնադրամը առաջինն է օգնություն ցուցաբերում՝ յուրաքանչյուր ընտանիքին տրամադրելով 500 000 դրամ:
Այս հարթակը, բացի կարիքավոր ընտանիքներին օգնելուց, հնարավորություն է տալիս բացահայտելու մեզանից յուրաքանչյուրին: Սա փորձություն է բոլորիս համար՝ հասկանալու, թե որքան ենք մենք գթասիրտ, հոգատար, կարեկից և ուշադիր մեր կողքն ապրող և մեր օգնության կարիքն ունեցող ընտանիքների հանդեպ: Այսպես, շաբաթը 1 անգամ յուրաքանչյուր կարիքավոր ընտանիքի փոխանցելով առնվազն 1000-ական դրամ՝ մեզանից յուրաքանչյուրը կարող է մաս կազմել բարեգործության և օգնել ընտանիքներին դուրս գալ ծայրահեղ ծանր պայմաններից և նոր կյանք սկսելու հնարավորություն տալ այն երեխաներին, ովքեր, անկախ իրենց կամքից, դարձել են այդ դառը ճակատագրի կրողը:
Barerar.am կայքը և հավելվածը չեն հետապնդում որևէ ֆինանսական շահ և չեն գանձում միջնորդավճար: Փոխանցած գումարն ամբողջությամբ հասնում է կարիքավոր ընտանիքին:

Barerar.am – новая платформа, предоставляющая возможность напрямую и без посредников оказывать помощь нуждающимся семьям
Поддержи А1+!По инициативе и финансированию благотворительного фонда «Семья Варданян» создана новая благотворительная платформа – сайт и приложение Barerar.am, целью которой является предоставление возможности непосредственной помощи нуждающимся семьям. На платформе представлены семьи, находящиеся в крайне тяжелых условиях, получающие пособие (социально необеспеченные) и имеющие несовершеннолетних детей. Помощь благотворителя доходит до семей напрямую, без посредничества какого-либо физического лица либо организации.
Для помощи семьям каждый человек может осуществить перевод суммы на счет родителя семьи или платежными системами IDram, TelCell. Граждане, которые захотят познакомиться с семьей, могут позвонить по номеру телефона, представленному на платформе, совершить видеозвонок, или непосредственно посетить семью по адресу, указанному на платформе. Благотворительный фонд «Семья Варданян», в качестве первой помощи, предоставляет каждой семье по 500 000 драмов.
Данная платформа, помимо помощи нуждающимся семьям, дает каждому из нас возможность проявить себя. Это испытание для всех нас, чтобы понять, насколько мы сердобольны, заботливы, сострадательны и внимательны к семьям, живущим рядом с нами и нуждающимся в нашей помощи. Таким образом, перечисляя раз в неделю хотя бы 1000 драмов каждой нуждающейся семье, каждый из нас может стать частью благотворительной деятельности, помочь семьям выбраться из крайне тяжелых условий и предоставить шанс начать новую жизнь тем детям, на долю которых, независимо от их воли, выпала такая горькая участь. Сайт и приложение Barerar.am не преследуют какой-либо финансовой выгоды и не взимают комиссию. Перечисленная сумма полностью доходит до нуждающейся семьи.