Երևանում և 10 մարզերում լույս չի լինելու
Աջակցիր «Ա1+»-ին«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» ընկերությունը հորդորում է հետևել էլեկտրաանվտանգության կանոններին
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ օգոստոսի 15-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը`
10։00-16:00 Բագրատունյաց պող․ 33, 35 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
Նոր Նորքի 4-րդ մ/շ՝ Ա․ Հովհաննիսյան փողոց 22, 24, 24/1, 26, Գյուլիքևխյան փողոց 23, 23/1, 25, 25/1, 25/2, 29, 31, 31/1, 31/2, 35, 35/1, 37, 39, Բակունցի փողոց 1-ին նրբանցք 5, Բակունցի 2-րդ նրբանցք 4, 5, 6 բնակելի շենքեր, թիվ 141 դպրոց, թիվ 258 մսուր մանկապարտեզ, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
11։00-17:00 Պարոնյան փողոց 40 շենք, Պարոնյան փողոց 14-28, Ս․ Երևանցու 31, 33, 37 առանձնատներ, Լեո փողոցի 72 սնվող բնակիչ-բաժանորդները և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդներ,
Վաղարշյան փողոց 19/1-21/1,Արամ Խաչատրյան փողոց 12 շենքեր, Սեպուհ փողոց 18-20, Բարբյուս փողոց 31-60 առանձնատներ,
Արզումանյան փողոց 17, 19, 15, Սիսակյան փողոց 8, Լենինգրադյան փողոց 38, 40ա, 42 շենքեր, Անդրանիկի փողոց 61, 55, 59, 57, Սվաճյան 20 շենքեր հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդներ,
Արագածոտնի մարզ՝
10:00-17:00 Արագածավան գյուղ,
Արմավիրի մարզ՝
11:00-17:00 Մերձավան գյուղ՝ ամբողջությամբ,
10:00-13:00 Արալեզ, Զանգակատուն գյուղեր՝ մասնակի,
10:30-12:30 Նշավան գյուղ՝ մասնակի,
11:00-12:00 Խոսրով գյուղ,
Վայոց Ձորի մարզ՝
10:30-12:30 Աղավնաձոր գյուղ՝ մասնակի,
Կոտայքի մարզ՝
10։00-15:00 Չարենցավան համայնք ՝VI թաղամաս 21, 27, 29 շենքեր, նրանց հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10։30–16:30 Հրազդան քաղաք՝ Կաքավաձոր թաղամաս, «Միգա» ՍՊԸ, «ԱԲԶ» ՍՊԸ,
11։00–13:00 Ծաղկաձոր քաղաք՝ Մայիսյան, Փահլավունյանց, Մհեր Մկրտչյան, Սարալանջ, Չարենց փողոցներ, Ոստիկանություն, Դպրոց, Մանկապարտեզ, «Ոսկու աշխարհ» հյուրանոց, «Սոֆիա Առաքելյան» ՍՊԸ, «Միքայել Վարդանյան», «Բրյուսով», «Ադոմաս», «Կուսաստան-Հայաստան» հանգստյան տներ և հարակից այլ բաժանորդներ,
11։00–16։00 Գեղաշեն և Զովք գյուղեր և հարակից տարածքներ,
Գեղարքունիքի մարզ՝
11։00-15։00 Գավառ քաղաք`Մովսիսյան, Գրիգոր Լուավորիչ, Զորավար Անդրանիկ փողոցների բոլոր բնակիչ-բաժանորդներ,Քաղաքապետարան, նախկին «Յունիբանկին» հարող տարածք, ՊԵԿ եկամուտների գրասենյակ,
Շիրակիի մարզ`
11:00-16:00 Անիի տարածաշրջան` Նոր Արթիկ, Բագրավան, Խարկով, Հայկաձոր գյուղեր, Ջրափիի պոմպակայան հարակից բաժանորդներ,
11:00-17:00 Ամասիայի տարածաշրջան` Ջրաձոր, Հողմիկ, Բանդիվան, Հովտուն գյուղեր, «Բանդիվան Կաթ» ձեռնարկություն, Ամասիայի համայնքապետարան, «ՎՏԲ» բանկ, Ամասիայի բաժանմունք, ՆԳՆ Ամասիայի բաժին, Հայփոստի բաժամունք, Ամասիայի հեռուստաաշտարակ և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդներ,
Լոռու մարզ`
10։00-12։00 Շնող, Թեղուտ գյուղեր,
11։00-16։00 Գարգառ, Գյուլագարակ գյուղեր,
Տավուշի մարզ`
10։00-12։00 Դիլիջան համայնք՝ «Հանքային ջրեր,
10։00-14։00 Ծաղկավան, Վարագավան, Պառավաքար գյուղեր և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդները,
Սյունիքի մարզ`
11։00-16։00 Քաջարան քաղաք՝ Խանջյան 2, 2ա, 3, 3ա փողոցներ, Սառնակունք գյուղ:
************************************************
«Հայաստանի էլեկտրական ցանցեր» փակ բաժնետիրական ընկերությունը տեղեկացնում է, որ օգոստոսի 16-ին պլանային նորոգման աշխատանքներ իրականացնելու նպատակով ժամանակավորապես կդադարեցվի հետևյալ հասցեների էլեկտրամատակարարումը`
Երևան քաղաք`
10։00-16:00 Գ․Նժդեհի փ․ 16, 18, Բագրատունյաց պող․ 49, 51 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
11։00-17:00 Օպերայի և Բալետի թատրոն, Թումանյան փ. 5, 5ա, 7, 9, 9ա շենքեր, Հանրապետության 2-րդ նրբ․ 19 շենքի սնվող բնակիչ-բաժանորդներ և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
Նորք Մարաշ՝ Նորքի 1-ին, 7-րդ, 9-րդ, 15-րդ փողոցների, Նորքի Այգիներ փ. առանձնատներ, «Նորք Մարաշ» բժշկական կենտրոն, «Նորք» ինֆեկցիոն հիվանդանոց, «Նաիրի», «Դվին» հյուրանոցներ, «Էներգաչափ», «Էներգացանցնախագիծ ինստիտուտ» ՓԲԸ-րը, թիվ 57 մսուր-մանկապարտեզ, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
Կոմիտաս պ.45-47, Գրիբոյեդով փ. 26, Պարույր Սևակ փ. 1/1-1/5, Հրաչյա Ներսիսյան փ. 10/7 շ շենքերը,
Սվաճյան փ. 12,14 շենքերը և հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
10:00-16:00 Արևիկ գյուղ՝ ամբողջությամբ, Ալաշկերտը գյուղ՝ մասնակի,
11:00-17:00 Էջմիածին քաղաք՝ Գարեգին Նժդեհ, Սասունցի Դավիթ թաղամասեր, Գայ, Հայկաշեն, Ակնաշեն, Մեծամոր /Էջմիածին/ գյուղեր,
11:00-17:00 Նոր Երզնկա, Բյուրական, Անտառուտ, Օրգով, Տեղեր գյուղեր,
10:30-12:30 Բյուրավան գյուղ՝ մասնակի,
10:30-12:30 Արենի գյուղ՝ մասնակի,
10:00-14:00 Ջերմուկ քաղաք՝ Ազատամարտիկներ, Չարենց, Մելիք Ադամյան փողոցներ՝ մասնակի, Ձախափնյա թաղամաս ՝ մասնակի,
11։00-13:00 Հրազդան քաղաք՝ Ջրառատավան գյուղ, Սառցակոմբինատ, ԱԳԼՃԿ «Դանիելյան Ա․», «ՄԱՆՍԱԹ» Պլազա, անասնագոմ «Հովիկյան Գարեգին» և հարակից այլ բաժանորդներ,
11։00–14:00 Նոր Գեղի գյուղ՝մասնակի և հարակից ոչ բնակիչ- բաժանորդներ, Նալբանդյան փողոց, Երկրաբան թաղամաս, Սառնարան 2-րդ թաղամաս, «Լիդեր»,«Լորի», «Աղավնի» ՍՊԸ-րը, Սեփականատեր Գ. Սաֆարյան,Սեփականատեր Կիրակոսյան, Սեփականատեր Հ․ Նազալյան, Սեփականատեր Գ.Սաֆարյան ոչ բնակիչ- բաժանորդներ,
11։00–15:00 Քասախ գյուղ՝ մասնակի, հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,
2-7,9,11,14,21 փողոցներ, Ուռենիներ, Ռ.Սաֆարյան, Գալալյան,Երիտասարդական փողոցներ,
11։00–16։00 Բալահովիտ գյուղ՝ մասնակի,
Պռոշյան գյուղ՝ մասնակի հարակից ոչ բնակիչ-բաժանորդներ, Վանահովիտ,Ոլորան թաղամասեր, «Մարտին Սթար» ՍՊԸ, «Կովկաս» Ռեստորան, Զին Մաս, «Պ և Օ» ՓԲԸ, «VIVA MTS», «ԷՎԱ-ՄԱԿ», «Պապյան և Որդներ», «ՍԼԼ ԳԱԶ» «ԱԻՍԱ» ՍՊԸ-ր,
Սեփականատեր Ջ.Ավետիսյան,Սեփականատեր Ս.Պողոսյան, Սեթականատեր Ս․Հովակիմյան,Սեփականատեր Ա․ Հարությունյան,Սեփականատեր Ն․Թորոսյան,Սեփականատեր Ս․Մանուկյան ոչ բնակիչ-բաժանորդներ,

В Ереване и 10 областях не будет света
ЗАО "Электрические сети Армении" предупреждает, что в связи с проведением плановых ремонтных работы, 15 августа текущего года будет прекращено электроснабжение следующих адресов:
10։00-16:00 жилые дома 33, 35 на пр. Багратуняца и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами); жилые дома 22, 24, 24/1, 26 на улице А. Ованнисяна, 23, 23/1, 25, 25/1, 25/2, 29, 31, 31/1, 31/2, 35, 35/1, 37, 39 на улице Гюликевхяна, 5 на 1-ом переулке улицы Бакунца, 4, 5, 6 на 2-ом переулке Бакунца, школа N141, ясли-детский сад N258 и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами) в 4-ом Норкском массиве;
11։00-17:00 жилой дом 40 на улице Пароняна, частные дома 14-28 на улице Пароняна, 31, 33, 37 на улице С. Ереванци, абоненты-жильцы по адресу: улица Лео 72 и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами); жилые дома 19/1-21/1 на улице Варшавян, 12 на улице Арама Хачатряна, 18-20 на улице Сепуга, 31-60 на улице Барбюса; жилые дома 15, 17, 19, на улице Арзуманяна, 8 на улице Сисакян, 38, 40а, 42 на улице Ленинградяна, 61, 55, 59, 57 на улице Андраника, 20 на улице Свачяна и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами);
10:00-17:00 село Арагацаван;
11:00-17:00 село Мердзаван полностью;
10:00-13:00 частично села Аралез, Зангакатун;
10:30-12:30 частично село Ншаван;
11:00-12:00 село Хосров;
10:30-12:30 частично село Агавнадзор;
10։00-15:00 жилые дома 21, 27, 29 в 6-ом квартале и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами) в общине Чаренцаван;
10։30–16:30 квартал “Какавадзор”, ООО “Мига”, “АБЗ” в городе Раздан;
11։00–13:00 улицы Маисяна, Пахлавунянца, Мгера Мкртчяна, Сараландж, Чаренца, полиция, школа, детский сад, гостиница “Воску Ашхар”, ООО “София Аракелян”, дома отдыха “Микаэль Варданян”, “Брюсов”, “Адамос”, “Кусастан-Айастан” и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами) в городе Цахкадзор;
11։00–16։00 села Гегашен, Зовк и прилегающие территории;
11։00-15։00 все абоненты-жильцы на улицах Мовсисян, Григора Лусаворича, Зоравара Андраника, мэрия, территория, прилегающая к бывшему банку “Юнибанк”, офис КГД в городе Гавар;
11:00-16:00 села Нор Артик, Баграван, Харьков, Айкадзор, абоненты, прилегающие к насосной станции Джрапи, в Анийском регионе;
11:00-17:00 села Джрадзор, Хохмик, Бандиван, Овтун, предприятие “Бандиван Кат”, общинный муниципалитет Амасии, банк “ВТБ-Армения”, отделение Амасии, Амасийское отделение МВД, почтовое отделение, телебашня Амасии и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами) в Амасийском регионе;
10։00-12։00 села Шнох, Техут;
11։00-16։00 села Гаргар, Гюлагарак;
10։00-12։00 “Минеральные воды” в общине Дилижан;
10։00-14։00 села Цахкаван, Варагаван, Паравакар и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами);
11։00-16։00 улицы 2, 2а, 3, 3а на улице Ханджяна в городе Каджаран; село Сарнакунк.
ЗАО "Электрические сети Армении" предупреждает, что в связи с проведением плановых ремонтных работы, 16 августа текущего года будет прекращено электроснабжение следующих адресов:
10։00-16:00 жилые дома 16, 18 на улице Г. Нжде, 49, 51 на пр. Багратуняца и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами);
11։00-17:00 здание Оперы и Балета; жилые дома 5, 5а, 7, 9, 9а на улице Туманяна, абоненты жильцы жилого дома 19 на 2-ом переулке Анрапетутяна и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами);
улицы Норка 1, 7, 9, 15, частные дома на улице Норки Айгинер, медицинский центр “Норк Мараш”, инфекционная больница “Норк”, гостиницы “Наири”, ‘Двин”, “Энергачап”, ЗАО “Энергацанцнахагиц Институт”, ясли-детский сад N57 и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами) в Норк Мараше; жилые дома 45-47 на пр. Комитаса, 26 на улице Грибоедова, 1/1-1/5 на улице Паруйра Севака, 10/7 շ на улице Г. Нерсисяна, жилые дома 12,14 на улице Свачяна и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами);
10:00-16:00 село Аревик полностью, частично село Алашкерт;
11:00-17:00 кварталы “Гарегина Нжде”, ‘Сасунци Давид” в городе Эчмиадзин; села Гая, Айкашен, Акнашен, Мецамор /Эчмиадзин/;
11:00-17:00 села Нор Ерзнка, Бюракан, Антарут, Оргов, Тегер;
10:30-12:30 частично село Бюраван;
10:30-12:30 частично село Арени;
10:00-14:00 частично улицы Азатамартикнери, Чаренца, Мелика Адамяна, частично квартал “Дзахапня” в городе Джермук;
11։00-13:00 село Джраратаван, хладокомбинат, газозаправочная станция “А. Даниелян”, плаза “Мансат”, скотобойня “Овикян Гарегин” и прилегающие другие абоненты в городе Раздан;
11։00–14:00 частично село Нор Гехи и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), улица Налбандяна, квартал ''Еркрабан”, 2-ой квартал Сарнаран, ООО “Лидер”, ‘Лори”, “Агавни”, собственники “Г. Сафарян”, “Киракосян”, “Г. Назалян”, “Г. Сафарян” и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами) в селе Нор Гехи;
11։00–15:00 частично село Касах и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами);
улицы 2-7, 9, 11, 14, 21, улицы Уренинер, Р. Сафарян, Галалян, Еритасардакан;
11։00–16։00 частично село Балаовит; частично село Прошян и прилегающие абоненты (не являющиеся жильцами), кварталы “Ванаовит”, “Волоран”, “Мартин Стар”, ресторан “Кавказ”, воинская часть, ЗАО “П ев О”, стация компании “Виваселл-МТС”, ООО “Эва-Мак”, ‘Папян ев Водинер”, ‘СЛЛ Газ”, “АИСА”, собственники ‘Дж. Аветисян”, “С. Погосян”, “С. Овакимян”, “А. Арутюнян”, “Н. Торосян”, “С. Манукян” в селе Прошян;