Մենք մեծապես ողջունում ենք ԵՄ կողմից՝ արտաքին գործերի նախարարների մակարդակով կայացված պատմական որոշումները ․ Միրզոյան
Աջակցիր «Ա1+»-ինՔիչ առաջ ԵՄ խորհրդի՝ արտաքին գործերի նախարարների կողմից կայացված որոշումների կապակցությամբ ՀՀ ԱԳ նախարար Արարատ Միրզոյանը հայտնել է.
«Մենք մեծապես ողջունում ենք ԵՄ կողմից՝ արտաքին գործերի նախարարների մակարդակով կայացված պատմական որոշումները Եվրոպական խաղաղության գործիքի ներքո Հայաստանին աջակցության տրամադրման և վիզայի ազատականացման երկխոսության մեկնարկի վերաբերյալ։
Սա ՀՀ-ԵՄ գործընկերության շատ կարևոր հանգրվան է, գործընկերություն, որը խորանում է՝ հիմնված ընդհանուր արժեքների և սկզբունքների, ինչպես նաև կայունության, խաղաղության և բարեկեցության տեսլականի վրա։

Мы горячо приветствуем исторические решения, принятые ЕС на уровне министров иностранных дел: Мирзоян
Министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян поблагодарил структуры ЕС и партнеров стран-членов за оказание поддержки Армении и принятие решения о начале диалога по визовой либерализации.
"Мы горячо приветствуем исторические решения, принятые ЕС на уровне министров иностранных дел относительно оказания помощи Армении в рамках Европейского мирного инструмента и начала диалога по либерализации визового режима.
Это очень важная веха в партнерстве РА-ЕС, партнерстве, которое углубляется на основе общих ценностей и принципов, а также видения стабильности, мира и процветания.
Я искренне благодарю своих коллег из институтов ЕС и стран-членов", - отмечается в выступлении министра иностранных дел Армении.