Պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է ԻԻՀ արտակարգ և լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանիին (տեսանյութ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀուլիսի 9-ին ՀՀ պաշտպանության նախարար Սուրեն Պապիկյանն ընդունել է Հայաստանի Հանրապետությունում Իրանի Իսլամական Հանրապետության արտակարգ և լիազոր դեսպան Մեհդի Սոբհանիին։
Հանդիպմանը մասնակցել է նաև ՀՀ-ում ԻԻՀ դեսպանության նորանշանակ ռազմական կցորդ, գնդապետ Մոհամմադ Նաջաֆին:
Նախարար Պապիկյանը շնորհավորել է նորանշանակ ռազմական կցորդին, մաղթել հաջողություններ կարևոր առաքելության մեջ:
Սուրեն Պապիկյանը շնորհակալություն է հայտնել նախկին ռազմական կցորդ, գնդապետ Բահման Սադեղինին՝ արդյունավետ համագործակցության համար:
Քննարկվել են պաշտպանության բնագավառում Հայաստան-Իրան համագործակցությանը, ինչպես նաև տարածաշրջանային անվտանգությանն առնչվող հարցեր:

Министр обороны Сурен Папикян принял Чрезвычайного и Полномочного Посла Ирана Мехди Собхани (видео)
Поддержи А1+!9 июля министр обороны РА Сурен Папикян принял Чрезвычайного и полномочного посла Исламской Республики Иран в Республике Армения Мехди Собхани.
Во встрече также принял участие новоназначенный военный атташе посольства Ирана в Армении полковник Мохаммад Наджафи.
Как передает Минобороны РА, министр Папикян поздравил новоназначенного военного атташе и пожелал ему успехов в его важной миссии.
Сурен Папикян поблагодарил бывшего военного атташе полковника Бахмана Садегина за плодотворное сотрудничество.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся сотрудничества Армения-Иран в сфере обороны, а также региональной безопасности.