Վարչապետը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիդերլանդների վարչապետին
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Նիդերլանդների Թագավորության վարչապետ Հենդրիկուս Վիլհելմուս Մարիա Սխոուֆին՝ պաշտոնում ընտրվելու առիթով: Ուղերձում ասված է.
«Ջերմորեն շնորհավորում եմ Ձեզ Նիդերլանդների Թագավորության վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ։
Համոզված եմ, որ Ձեր բազմամյա փորձառությունն ու նվիրումը լավագույնս կառաջնորդեն Նիդերլանդների բարեկամ ժողովրդին պատմական այս ժամանակաշրջանում։
Հայաստանի և Նիդերլանդների հարաբերությունները հատկապես վերջին տարիներին թևակոխել են բարձր քաղաքական երկխոսության շրջան։
Մեր պետությունների շարունակաբար զարգացող բարեկամական հարաբերությունները խարսխված են ժողովրդավարական արժեքների, մարդու իրավունքների պաշտպանության և օրենքի գերակայության ապահովման հիմնասյուների վրա։
Լիահույս եմ, որ Ձեր պաշտոնավարման ընթացքը կնշանավորվի առկա քաղաքական օրակարգի առավել ընդլայնմամբ և համագործակցության ուղղությունների զարգացմամբ։
Վերստին շնորհավորելով Ձեզ Նիդերլանդների Թագավորության վարչապետի պաշտոնում ընտրվելու կապակցությամբ՝ մաղթում եմ խաղաղություն, բարօրություն և նորանոր հաջողություններ»։

Премьер-министр направил поздравительное послание премьеру Нидерландов
Поддержи А1+!Премьер-министр Республики Армения Никол Пашинян направил поздравительное послание премьер-министру Королевства Нидерландов Хендрикусу Вилхелмусу Мариа Схофу по случаю его избрания.
“Я горячо поздравляю Вас с избранием на пост премьер-министра Королевства Нидерландов.
Я уверен, что Ваш многолетний опыт и преданность делу станут лучшим руководством для дружественного народа Нидерландов в этот исторический период.
Отношения между Арменией и Нидерландами вступили в период высокого политического диалога, особенно в последние годы.
Постоянно развивающиеся дружественные отношения между нашими государствами основаны на демократических ценностях, принципах защиты прав человека и обеспечения верховенства закона.
Искренне надеюсь, что период Вашего пребывания в должности будет отмечен еще большим расширением существующей политической повестки и развитием направлений сотрудничества.
Еще раз поздравляя Вас с избранием на пост премьер-министра Королевства Нидерландов, желаю мира, процветания и новых успехов”.