ՀՀ ԱԳ նախարարը շնորհավորել է հնդիկ գործընկերոջը՝ երկրի ԱԳ նախարարի պաշտոնում վերանշանակվելու առթիվ
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀայաստանի Հանրապետության արտգործնախարար Արարատ Միրզոյանը շնորհավորել է Սուբրամանյամ Ջայշանկարին՝ Հնդկաստանի արտաքին գործերի նախարարի պաշտոնում վերընտրվելու կապակցությամբ։
«Արմենպրես»-ի հաղորդմամբ՝ այս մասին ՀՀ ԱԳ նախարարը գրառում է կատարել X-ի իր միկրոբլոգում։
«Ջերմ շնորհավորանքներս իմ գործընկեր և լավ ընկեր Սուբրամանյամ Ջայշանկարին՝ նախարարի պաշտոնում վերընտրվելու առթիվ։
Քանի որ մենք գտնվում ենք Հայաստան-Հնդկաստան ուժեղ և մեր ազգերի միջև անընդհատ աճող ամուր կապերի կառուցման ճանապարհին, ես անհամբեր սպասում եմ՝ շարունակելու համատեղ աշխատանքն այս նպատակներին և դրանցից ավելիին հասնելու համար»,- նշված է ՀՀ ԱԳ նախարարի գրառման մեջ։

Министр ИД РА поздравил индийского коллегу с переназначением на должность министра ИД страны
Министр иностранных дел Республики Армения Арарат Мирзоян поздравил Субраманьяма Джайшанкара с назначением на пост министра иностранных дел Индии.
Как передает “Арменпресс”,  Арарат Мирзоян поздравил коллегу в своем микроблоге в X.
“Мои самые теплые поздравления моему коллеге и хорошему другу Субраманьяму Джайшанкару с переназначением на пост министра.
Поскольку мы находимся на пути к построению крепких армяно-индийских отношений и постоянно растущих связей между нашими народами, я рассчитываю на продолжение совместной работы для достижения этих и многих других целей”, - говорится в записи министра иностранных дел РА.