Պայթյունի վայրում բոլոր ռեզերվուարներից արտահոսքը դադարեցվել է․ Փրկարար ծառայության թարմ տվյալները (լուսանկարներ)
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀունիսի 7-ին, ժամը 08։51-ի դրությամբ բոլոր ռեզերվուարներից արտահոսքը դադարեցվել է։ Տեղում հերթապահում է Փրկարար ծառայության 3 մարտական հաշվարկ՝ պարբերաբար իրականացնելով հովացման և սառեցման աշխատանքներ:
Դեպքի վայրում ընդհանուր աշխատանքները ղեկավարել է ՓԾ տնօրեն-ՆԳ նախարարի տեղակալ, փ/ծ գեներալ-մայոր Կամո Ցուցուլյանը։
Հիշեցնենք, որ հունիսի 6-ին, ժամը 23:14-ին Ճգնաժամային կառավարման ազգային կենտրոն ահազանգ է ստացվել, որ Երևան-Սևան ավտոճանապարհին՝ գազալցակայանում, տեղի է ունեցել պայթյուն՝ հրդեհի բռնկմամբ։
Ըստ նախնական տվյալների՝ Երևան-Սևան ավտոճանապարհի թիվ 6/1 հասցեում՝ «Գազ օիլ» ՍՊԸ-ի գազաբենզալցակայանում, պայթել է հեղուկ գազի ցիստեռն, ինչի հետևանքով հրդեհ է բռնկվել:
«Սուրբ Գրիգոր Լուսավորիչ» ԲԿ են տեղափոխվել Կ․ Ս․-ն (ծնված 1980 թ․) և Գ․ Չ․-ն (ծնված 1991 թ․), այնուհետև՝ տեղափոխվել «Այրվածքաբանության ազգային կենտրոն» ՓԲԸ, որտեղ բժիշկները նրանց առողջական վիճակը գնահատել են ծանր։
Աբովյանի ԲԿ են տեղափոխվել Լ․ Հ․-ն (ծնված 2007 թ․), Հ․ Խ․-ն (ծնված 2001 թ․), Մ․ Գ․-ն (ծնված 1989 թ․), Ա․ Ա․-ն (ծնված 1990 թ․) և Լ․ Ս․-ն (ծնված 1963 թ․). Լ. Հ․-ն ստացել է համապատասխան բուժօգնություն և դուրս գրվել, իսկ մյուսները տեղափոխվել «Այրվածքաբանության ազգային կենտրոն» ՓԲԸ:

На месте взрыва прекращена утечка газа из всех резервуаров: Свежие данные Службы спасения
Поддержи А1+!По состоянию 08:51 7 июня, на месте взрыва на АЗС на дороге Ереван-Севан прекращена утечка сжиженного газа из всех резервуаров. Об этом сообщает Служба спасения МВД РА.
На месте дежурят 3 боевых расчета Спасательной службы, регулярно проводя работы по охлаждению.
Работой на месте происшествия руководил директор СС, заместитель министра внутренних дел, генерал-майор СС Камо Цуцулян.
6 июня в 23:14 в Национальный центр кризисного управления поступил звонок о том, что на автодороге Ереван-Севан на газозаправочной станции произошел взрыв с возгоранием.
На место происшествия выехали пятнадцать боевых расчетов пожарно-спасательных отрядов Областного спасательного управления МВД и Спасательного управления города Еревана, оперативная группа пожарно-спасательного отряда областного спасательного управления, оперативные группы Национального центра кризисного управления, отдела организации пожаротушения и спасательных работ Управления спасательных сил и Управления медицинского обеспечения.
По предварительным данным, на газозаправочной станции ООО “Газ Ойл”, расположенной по адресу: автодорога Ереван-Севан № 6/1 произошел взрыв цистерны со сжиженным газом, в результате чего возник пожар.
Пострадавшие К. С. (1980 г. р.) и Г. Ч. (1991 г. р.) были доставлены в Медицинский центр “Сурб Григор Лусаворич”, затем переведены в Национальный ожоговый центр, врачи оценили их состояние как тяжелое.
В Медицинский центр Абовяна были доставлены Л. О. (2007 г. р.), О. Х. (2001 г. р.), М. Г. (1989 г. р.), А. А. (1990 г. р.) и Л. С. (1963 г. р.). Л. О. получил соответствующую медицинскую помощь и был выписан, остальные пострадавшие перевезены в Национальный ожоговый центр.