Վարչապետ Փաշինյանի աշխատանքային օրակարգում նման այց չի պլանավորվում․ Նազելի Բաղդասարյանը հերքել է ադրբեջանցի քաղաքագետին
Աջակցիր «Ա1+»-ինՀայաստանի վարչապետի մամուլի քարտուղար Նազելի Բաղդասարյանը հերքել է ադրբեջանցի քաղաքագետ Ահմեդ Շաիրօղլուի գրառումը, թե Հայաստանի վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը նոյեմբերին այցելելու է Բաքու՝ մասնակցելու COP29 գագաթնաժողովին։
Նազելի Բաղդասարյանն ադրբեջանցի քաղաքագետի գրառմանն արձագանքել է՝ պատասխանելով «Արմենպրես»-ի հարցին։
-Ադրբեջանցի քաղաքագետը X֊ի իր միկրոբլոգում հայտարարել է, թե ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը մասնակցելու է Բաքվում կայանալիք COP29 ֆորումին։ Հաստատված է արդյոք վարչապետի օրակարգը։ Նա կմասնակցի՞ Բաքվում ծրագրված միջազգային այդ կոնֆերանսին։
-Փորձագետը արտահայտել է իր սուբյեկտիվ ընկալումը, որը վարչապետ Փաշինյանի աշխատանքային օրակարգի հետ ոչ մի կապ չունի: Վարչապետ Փաշինյանի աշխատանքային օրակարգում նման այց չի պլանավորվում:

Подобный визит не запланирован в рабочей программе премьер-министра Пашиняна: Назели Багдасарян опровергла заявление азербайджанского политолога
Пресс-секретарь премьер-министра Армении Назели Багдасарян опровергла заявление азербайджанского политолога Ахмеда Шайроглу о том, что премьер-министр Армении Никол Пашинян посетит Баку в ноябре для участия в саммите COP29.
Назели Багдасарян, ответила на вопрос “Арменпресс”, относительно поста азербайджанского политолога.
- Азербайджанский политолог сообщил в своем X-микроблоге, что премьер-министр РА Никол Пашинян примет участие в форуме COP29, который пройдет в Баку. Утверждена ли повестка дня премьер-министра? Примет ли он участие в международной конференции, запланированной в Баку?
- Эксперт выразил свое субъективное восприятие, не имеющее ничего общего с рабочей программой премьер-министра Пашиняна. Подобный визит не запланирован в рабочей программе премьер-министра Пашиняна.